Киян у січні змусять більше заплатити за опалення: в чому причина

Киян у січні змусять більше заплатити за опалення: в чому причина
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кияни змушені будуть заплатять за тепло в січні на 10% більше, ніж в грудні через зниження температури повітря.

Таку заяву зробив директор структурного підрозділу “Енергозбут” комунального підприємства “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатин, передають “Українські Новини”.

“За рахунок більш низької температури повітря в середньому по місту обсяг споживання теплової енергії зріс на 10%. Відповідно, ми розуміємо, що в середньому різниця за нарахування за грудень 2020 року та січень 2021 року відрізняється приблизно на ті ж 10% в сторону збільшення саме за рахунок зниження середньомісячної температури і збільшення споживання теплової енергії житловими будинками “, – говорить Лопатин.

За його словами, в січні минулого року загальна сума за послуги централізованого опалення була знижена за рахунок здешевлення газу, але якщо порівнювати обсяг нарахувань і суму в платіжці з попереднім опалювальним сезоном, то дійсно в цьому опалювальному сезоні вона відрізняється в більшу сторону за рахунок відсутності так званої “газової знижки”.

У січні 2021 року газ дорожчає і такої знижки не передбачено.

Киян у січні змусять більше заплатити за опалення: в чому причина

Як повідомлялося раніше, в Україні після опалювального сезону, з 1 квітня, Кабінет міністрів більше не буде контролювати тарифи на газ. Всіх українців переведуть на річні договори, а вартість тепла і гарячої води дозволять підвищити.

Нагадаємо, тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону підвищуватися не будуть. Уряд підписав відповідний меморандум з місцевою владою.

 

Джерело: Народна Правда