Літак МАУ в Ірані могли збити не випадково: CBC News повідомляє про секретний запис

Літак МАУ в Ірані могли збити не випадково: CBC News повідомляє про секретний запис
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Канадський уряд і органи безпеки вивчають аудіозапис на якому міністр закордонних справ Ірану (можливо) обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом.

Про це повідомляє CBC News.

За інформацією видання, на записі чутно, як людина, яку джерела пізнає, як міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавад Заріфа, мовою фарсі каже, що існує “тисяча можливостей” пояснити збиття  літаки, включаючи навмисний напад за участю двох або трьох “шпигунів” – такий сценарій, за його словами, був “зовсім малоймовірним”.

Він також висловив думку, що правда ніколи не буде розкрита на найвищому рівні – урядом і збройними силами Ірану. За словами Заріфа, “є причини, за якими вони ніколи не будуть розкриті”: нібито керівництво Ірану може зберігати це в секреті в інтересах нації, щоб не розкривати особливості системи оборони країни.

Відзначимо, CBC News прослухала запис приватної розмови, яка відбулася в найближчі місяці після знищення рейсу PS752. Редакція попросила трьох людей перевести запис з фарсі на англійську, щоб вловити нюанси мови. При цьому деталі розмови і особистості інших учасників не розголошуються через побоювання за безпеку людей. CBC не розкриває джерело запису, щоб захистити його.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року літак рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України був збитий двома іранськими військовими ракетами класу «земля-повітря» у районі Тегерана. В результаті загинули 176 осіб. Серед загиблих були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Великобританії та Афганістану.

Версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично в той же день після катастрофи . Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор», який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

22 грудня Іран офіційно заявив , що український літак «Міжнародних авіаліній України» був вражений зенітною ракетою через людську помилку.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Іран 31 грудня 2020 передав Україні проект технічного звіту про обставини катастрофи літака Boeing 737 авіакомпанії «МАУ».

 

 

Джерело: Народна Правда