Росія хотіла використовувати коронавірус для легалізації присутності своїх військ на Донбасі, – Резніков

Росія хотіла використовувати коронавірус для легалізації присутності своїх військ на Донбасі, – Резніков
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія хотіла використовувати пандемію коронавірусу, щоб легалізувати присутність своїх військ на території тимчасово окупованого Донбасу .

Про це на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді” розповів віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков, пише “Обозреватель”.

Loading...

За його словами, Росія використовувала епідемію з гібридною метою, щоб зняти санкції за окупований Крим і Донбас: “РФ з початку епідемії надсилали в різні країни так звані гуманітарні війська. Наприклад, в Криму вони збирали так звану допомогу для Італії. Також на Донбасі спостерігалися свідоцтва підготовки так званої гуманітарної інтервенції під приводом захисту населення “.

Резніков пояснив, що Росія мала намір спершу ввести війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту, потім забезпечення і потім війська з Південного військового округу РФ, і тоді б “вийшла легалізація російських військ на окупованій частині Донбасу”.

Також міністр розповів, що з початку епідемії було зафіксовано єдиний підхід РФ до різних окупованих територій:

“А саме синхронізація дій окупаційних адміністрацій в Донецьку, Луганську по темі COVID. Вони однаково маніпулюють даними, приховують факти захворювання в окупаційних військах. Також в Криму і на Донбасі Росія використовує COVID, щоб розірвати зв’язок між територією вільної України і тимчасово окупованими територіями, щоб погіршити реінтеграцію і зменшити контакти людей. Наприклад, Росія максимально ускладнює рух через КПВВ “.

Як повідомлялося раніше, цивільний автомобіль намагався прорватися через блокпост українських військових на Донбасі 8 лютого. Бійці відкрили вогонь на поразку, в результаті загинув водій автомобіля.

Крім того, відомо,  що в період з вечора 5 до вечора 7 лютого на Донбасі зафіксували 374 порушень режиму припинення вогню.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...