Українці не зможуть відмовитися від вакцинації препаратом AstraZeneca

Українці не зможуть відмовитися від вакцинації препаратом AstraZeneca
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

При державній вакцинації українці, швидше за все, не зможуть обирати препарат.

Loading...

Таку заяву зробив в. о. глави Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузин в ефірі “Україна 24”.

“Швидше за все, ні, тому що в залежності від того, яка вакцина коли приходить в країну, формується перелік групи ризику, яка буде вакцинуватися на так званій платформі”, – відповів він на запитання журналіста.

За його словами, “платформа” – це використання одного вакцинного інструменту або однієї вакцини в рамках єдиного підходу: вакцинації мобільними групами або в стаціонарних пунктах.

При цьому, за його словами, найбільше вакцин Україна отримає від британського виробника AstraZeneca (від 2 до 3,7 млн доз).

“Тому, швидше за все, групи, які підпадуть під AstraZeneca, будуть вакцинуватися тільки AstraZeneca”, – додав він.

Як повідомлялося раніше, в ПАР відмовилися від вакцинації своїх громадян препаратом компанії AstraZeneca і Оксфордського університету. Справа в тому, що останні дослідження показують низьку ефективність цієї вакцини від коронавірусу в боротьбі з південноафриканським штамом.

Швеція стала ще однією країною, яка при вакцинації від COVID не рекомендує вакцину AstraZeneca для літніх людей. При цьому її можуть задіяти на першому етапі вакцинації. У Польщі також ввели вікові обмеження по вакцинації препаратом AstraZeneca. В країні не будуть прищеплювати літніх людей цією вакциною. На даний момент обговорюється верхній поріг віку – 55 або 60 років.

Напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив , що в Україні можуть обмежити використання вакцини AstraZeneca для щеплень літніх українців.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...