В Україні активізувалися шахраї, які обіцяють скрутити показання лічильників: чому це небезпечно

В Україні активізувалися шахраї, які обіцяють скрутити показання лічильників: чому це небезпечно
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

На тлі новин про підвищення тарифів на комуналку , в Україні активізувалися шахраї, які обіцяють обійти високі розцінки – вони продають дублікати газових лічильників і всіляких пломб.

Loading...

Сьогодні ” під виглядом покупця, який хоче заощадити на обліку спожитого газу, зв’язалися з одним з таких продавців.

Шахрай заявив, що у нього можна купити лічильник, який буде зупинятися, точну копію апарату, який зараз є в будинку: “Потрібно зрозуміти, копію якого лічильника ви хочете. Тільки тоді можна говорити про ціну. Але відразу кажу, що буде недешево”.

Чому звертатися до таких людей небезпечно

Про підроблені лічильникм та пломби чули і в газових компаніях. Крім того, наводять статистику: орієнтовно 1-5% – це обладнання, де було незаконне втручання, в тому числі після якого лічильники переставали враховувати спожитий газ.

“Ця проблема має кілька аспектів. Перше – це безпека, – каже директор департаменту метрології та телеметрії компанії” Київгаз “Олег Іскімжі. – Коли проводять незаконні маніпуляції з лічильниками, то, відповідно, порушується герметичність приладів. Можливі витоки. Вони, до речі, в таких випадках мінімальне, що може статися. Основна проблема – повна розгерметизація. Це означає, що газ буде заповнювати приміщення з такою швидкістю, з якою б заповнював  після від’єднання від шланга плити. Такі прецеденти в Україні були – в Миколаївській, Дніпропетровській та інших областях “.

За даними газових компаній, ділки часто рекламують дублікати лічильників.

“Зловмисники купують лічильники, зроблені за стандартами, розкривають рахункові механізми, виконують маніпуляції. В конструкції лічильника відбуваються незворотні зміни, – пояснює Олег Іскімжі. – Надалі всі ці втручання все одно виявляються. Є два види втручань. Наприклад, звичайний вандалізм, коли ламають внутрішні елементи і лічильник перестає враховувати газ. Але ці дії легко помітні.  Другий аспект проблеми – модифікація. Тобто підробляють пломби, вбудовують клапани, всілякі магніти. Такі зміни теж можливо виявити. Відповідальність споживача в подібних випадках така: за рік перераховується споживання газу по максимуму, який тільки можливий. Крім того, такі дії мають ознаки кримінального порушення. Наслідки таких впливів, модифікацій фатальні для більшості споживачів. Прецеденти теж є “.

Видання також зазначає, що за останні роки багато хто намагається втрутитися і в роботу лічильників води і електроенергії, але будь-яке злодійство рано чи пізно все одно карається. Наприклад, за останні роки суди розглянули сотні справ, коли мова йде про крадіжки електроенергії. Відповідні дані опубліковані в держреєстрі судових рішень. Практика показує, що суди в переважній більшості ухвалюють, щоб порушники заплатили суми, на які завдано збитків. Крім того, порушники зобов’язані заплатити і судовий збір.

Тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону підвищуватися не будуть. Уряд підписав відповідний меморандум з місцевою владою.

Як повідомлялося раніше, в Україні, де ще не стартувала вакцинація від COVID-19, шахраї активно обговорюють тему виготовлення фальшивих COVID-паспортів. Купити їх вже хочуть туристи, а також антіпрівівочнікі.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...