Китайський Новий рік 2021: коли настане і як правильно святкувати

Китайський Новий рік 2021: коли настане і як правильно святкувати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Китайський Новий рік настане 12 лютого 2021 року о 21:05 – свято відзначається на другий молодик після зимового сонцестояння (21 грудня).

Як відомо, 2021 рік за східним календарем триватиме до 30 січня 2022 року. Символом цього року буде Білий Металевий Бик.

Китайський новий рік – історія свята

Історія святкування Нового року в Китаї налічує понад 3 тисячі років, і пов’язана вона з легендою про Няня (Нянь – рік в перекладі з китайської). За легендою, це страшне чудовисько з рогами на голові, що жило в стародавньому Китаї. Весь рік воно жило на глибині моря, і лише один раз на рік витікало назовні. Напередодні Нового року воно вривалося в селище, їло худобу і губило життя людей. Селяни його дуже боялися і перед Новим роком покидали свої житла і бігли в гори, щоб сховатися від страшного звіра.

Одного разу в село прийшов немічний чоловік. Ніхто його не прийняв до свого дому, крім однієї жінки, хоча вона вмовляла його покинути село. Посміхнувшись, старий попросив дозволу залишитися в будинку на ніч, щоб вигнати Няня з села назавжди.

Коли опівночі Нянь наблизився до дому в якому горів вогонь, а двері були пофарбовані червоною фарбою – він побоявся зайти всередину. Виявляється, що він боїться полум’я, гучного шуму і червоного кольору.

З того часу напередодні Нового року всі жителі наклеюють на двері червоні написи, запалюють вогні, веселяться і намагаються не спати всю ніч.

Китайський новий рік – традиції

У перший день Китайського Нового року жителі ставлять в тарілку трохи їжі, щоб задобрити Няня. За одним столом збирається вся родина. На столі обов’язково повинні бути м’ясні, рибні, курячі страви, багато рису, а також цзяоцзи – традиційні китайські пельмені.

Свято триває весь тиждень люди ходять в гості до друзів, родичів або сусідів. Збираючись в гості, потрібно подарувати господарям мандарини, адже вони є символом фінансового достатку.

Закінчується Китайський Новий рік гучними феєрверками, щоб відлякати злих духів.

Що не можна робити в Китайський Новий рік 2021

Їсти м’ясо в перший день Китайського Нового року, оскільки вважається, що воно може відлякати щастя.

Зустрічати свято в одязі і прикрасах червоного кольору, який є символом агресії для покровителя 2021 року Бика. Краще вибрати сріблястий і сірий кольори.

Ставити на стіл груші – це прикмета до розставання.

Дарувати взуття (в китайській мові взуття співзвучно зі словом “злість”), будь-які гострі предмети, настінні годинники, гаманці, парасольки, календарі або плакати з китайськими божествами: вважається, що тоді духи залишать людину, що піднесла такий подарунок.

Плакати – до невдач.

Пити ліки – весь рік людина проболеет.

Є кашу – до бідності.

Ламати що-небудь – до розлуки з родиною на весь рік.

Давати і брати в борг – до фінансових втрат.

Підмітати – вимітати удачу.

Мити голову – до втрати багатства.

Брати ножиці в руки – до сварок з близькими.

Як правильно зустріти Китайський Новий рік 2021

Рекомендується зустрічати Новий рік у колі сім’ї, оскільки Бик є домашньою твариною.

У святковому меню повинна переважати рослинна їжа: м’ясні страви, особливо з яловичини, краще виключити. Стіл корисно прикрасити декоративним фігуркою бика.

До 12 лютого бажано розрахуватися з усіма боргами, вирішити всі проблеми, що накопичилися, зробити прибирання в будинку і позбутися від непотрібних речей.

 

Джерело: Народна Правда