Медики кажуть, що вже 45% українців перехворіли на COVID-19: чи потрібна тоді вакцинація

Медики кажуть, що вже 45% українців перехворіли на COVID-19: чи потрібна тоді вакцинація
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

45% українців вже перехворіли на COVID-19 і мають антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2.

Таку заяву зробив Борис Донський, старший науковий співробітник Лабораторії імунології з науковою групою вірусології при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології ім. А. Н. Лук’янової, пише “Сегодня”.

“Досліджували рандомно групу здорових дорослих. 45% популяції має вже IgG. До весни екватор пройдемо і переможемо пандемію олдскульним середньовічним способом”, – повідомив імунолог.

Антитіла перевірили приблизно у 4000 чоловік.

“Це поки показники не про Україну. Ці цифри більше стосуються Києва. Мене цікавила саме середня вікова категорія – люди, які активно працюють, подорожують, ведуть активний спосіб життя. Ті люди, які працюють дистанційно або ізолювались, там можуть бути цифри на порядок менше . Серед сільського населення цифри теж можуть бути менше. Треба досліджувати різні вікові групи, так як вони істотно можуть відрізнятися”, – прокоментували Донський.

Схожі цифри назвала і Наталія Виноград, доктор медичних наук, професор і експерт ВООЗ з реагування на біологічні загрози.

За її даними, 43% українців вже мають антитіла до вірусу SARS-CoV-2. Це виявили науковці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. За словами епідеміолога, вчені серологічно (досліджуючи сироватку крові) протестували колективи в Києві і ряді регіонів, приблизно по 700 осіб. При цьому, коли людей, що мають антитіла, запитали, якими були прояви хвороби, більшість відповіла, що взагалі не хворіли.

Незважаючи на це, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вакцинувати всіх, незалежно від того, чи перехворіла людина. У Міністерстві охорони здоров’я України теж дотримуються такої позиції.

Епідеміолог Катерина Сояк каже, що точно не можна чекати, поки перехворіють всі, і відмовитися від вакцинації. Такий спосіб придбання колективного імунітету в ВООЗ вважають неетичним і проблематичним:

“Важливо дивитися на доказові дані, які ми маємо. Вони говорять про те, що імунітет зберігається близько трьох – шести місяців, але спостереження тривають. І в будь-якому випадку вакцинація не завадить. Гірше від цього не буде. Ми не можемо у всіх перевіряти антитіла перед вакцинацією. Тому оптимальне рішення – це вакцинувати всіх. Ті, хто перехворів, можуть бути в другій або третій черзі, тобто пізніше, але не можна говорити, що вона (вакцинація) їм не потрібна “.

Нагадаємо, вчені з Імперського коледжу Лондона кажуть , що у коронавирусной інфекції (COVID-19) з’явився ряд нових симптомів.

Як повідомлялося раніше, ВООЗ і ЮНІСЕФ критикують систему розподілу вакцин від коронавірусу в світі. Зі 128 мільйонів введених на сьогоднішній день доз вакцин більше трьох чвертей щеплень зроблені всього в 10 країнах. На ці країни припадає 60 відсотків світового ВВП. При цьому майже 130 країн, де живе 2,5 мільярда людей, ще не зробили жодного щеплення.

Джерело: Народна Правда