Міністр фінансів назвав накопичувальну пенсійну систему самообманом: хто не отримає виплати

Міністр фінансів назвав накопичувальну пенсійну систему самообманом: хто не отримає виплати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністр фінансів України Сергій Марченко закликав українців не розраховувати на те, що накопичувальна пенсійна система допоможе нинішнім пенсіонерам. За його словами, другий рівень пенсійної системи не розрахований на тих, хто вийде на пенсію в найближчі 10 років.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю агентству УНІАН.

“Накопичувальна система – не для сучасних пенсіонерів. Ми повинні їх захистити і забезпечити їм гідну виплату. Але говорити про те, що чинним пенсіонерам або тим, хто повинен вийти на пенсію в найближчі 10 років, може бути цікавий накопичувальний елемент – це самообман”, – заявив він.

На його думку, цей механізм повинен цікавити найбільш активну зараз економічну категорію:

“Але її частина, на жаль, готова не платити ЄСВ, не розуміє, навіщо це потрібно, і взагалі не бачить себе майбутнім пенсіонером”.

Як відомо, поки що в Україні діє перший рівень пенсійної системи – солідарний (працюючі українці забезпечують пенсіонерів). Другий рівень – накопичувальний – передбачає, що кожен сам буде відкладати гроші на “другу пенсію”.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль раніше повідомив , що Кабінет міністрів розраховує ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році. При цьому з зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок.

Нагадаємо, в Україні запускається повноцінна робота електронних трудових книжок на заміну паперовим. Даний закон спрощує доступ до інформації про трудовий стаж і тепер, пенсії в Україні будуть нараховуватися автоматично.

 

Джерело: Народна Правда