“Слуги народу” пропонують скасувати штрафи за порушення “мовного закону”

”Слуги народу” пропонують скасувати штрафи за порушення “мовного закону”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Депутати від фракції “Слуга народу” подали в парламент два законопроекти проти штрафів за порушення “мовного закону“. Один проект пропонує скасувати штрафи, другий – відкласти дію.

Про це свідчать дані на сайті ВР, пише “РБК-Україна”.

Loading...

Відомо, що проект закону №4638 пропонує вилучити зі статті 57 закону пункти про накладення штрафів за порушення закону. При цьому проект хоче надати бізнесу право оскаржити в суді рішення Уповноваженого із захисту державної мови або його представників, за порушення закону в сфері застосування державної мови.

А проектом закону №4638-2 пропонується відкласти штрафи за порушення закону на 1,5 року.

“Прийняття законопроекту сприятиме полегшенню умов ведення господарської діяльності в умовах поширення коронавірусної інфекції COVID-19, а також уніфікує терміни вступу в силу норм закону, що встановлюють штрафні санкції за порушення ЗУ” Про забезпечення функціонування української мови як державної “, – йдеться в документі.

Як повідомлялося раніше, в київському супермаркеті NOVUS стався мовний скандал. Покупець стверджує, що касир відповіла матом на вимогу обслужити її українською мовою. У компанії заявили, що після скандалу пішли звільнення.

У Дніпрі розгорівся мовний скандал в школі №137. Вчителька молодших класів назвала дітей з російськомовних сімей ворогами народу.

А в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова спалахнув скандал – викладача і професора Євгену Більченко викрили в тому, що вона ненавидить Україну і виступає на каналах «ДНР» і російському телебаченні. Викладача вже звільнили.

Відома українська телеведуча Сніжана Єгорова підняла у себе в Facebook скандальний мовний питання. На своїй сторінці вона опублікувала жарт на тему закону про українську мову, і поцікавилася у шанувальників, що вони думають з цього приводу.

 

Джерело: Народна Правда