У МВФ виступають проти зниження цін на газ: подробиці

У МВФ виступають проти зниження цін на газ: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб в Україні створювалися умови, при яких Кабінет міністрів не зможе вручну знижувати ціни на газ. При цьому кредитори розуміють, що ринок блакитного палива практично монополізований і вразливий.

Таку заяву в інтерв’ю “Корреспонденту” зробив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, ставиться питання створення умов, при яких будь-які регуляції на цьому ринку можуть бути обмежені: “Але знову ж, МВФ розуміє природу цієї проблеми, коли у нас фактично весь ринок монополізований, і міг бути змова з метою політичного тиску на владу” .

На питання про те, як контролювати тарифи на опалення і гарячу воду, міністр фінансів зазначив, що в цьому повинні брати участь і місцева влада:

“Місцева влада зацікавлена в тому, щоб було нормальне тарифоутворення на опалення. В тому числі зацікавлені в створенні компенсаторних механізмів. Ми вважаємо, що буде правильно, якщо місцева влада розділять частину відповідальності з урядом”.

Як повідомлялося раніше, зниження цін на газ і введення регульованого тарифу до кінця опалювального сезону в Україні може привести до проблем з отриманням чергового траншу від МВФ.

Міжнародний валютний фонд оцінив падіння світової економіки в 2021 році на рівні 3,5%. Так, в порівнянні з жовтнем 2020 року року оцінка поліпшена на 0,9 п.п.

 

Джерело: Народна Правда