У Норвегії хочуть запропонувати носити відразу дві маски для захисту від COVID-19

У Норвегії хочуть запропонувати носити відразу дві маски для захисту від COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

У Норвегії можуть ввести рекомендацію про носіння відразу двох масок відразу для більш ефективного захисту від COVID-19.

Рекомендація основана на дослідженні Американського агентства з контролю за інфекціями (CDC), яке показало, що використання двох щільно прилеглих до лиця масок може підвищити захист від інфекції.

Так, начальник відділу інфекційного контролю США Ентоні Фаучи сказав, що “має сенс” використовувати дві маски. Спочатку рекомендація була сприйнята скептично, але після оголошення результатів дослідження, до неї все ж вирішили прислухатися.

А заступник директора норвезького департаменту охорони здоров’я Еспен Роструп Накстад заявив, що вже готовий переглянути рекомендації щодо використання масок для обличчя після перегляду американського дослідження.

“Це може дати відмінний ефект, якщо ви забезпечите щільне прилягання маски до обличчя. Це можна зробити за допомогою зовнішнього кріплення або тканинної пов’язки, яка притискає краї хірургічної пов’язки ближче до обличчя, щоб повітря не просочувався з боків”, – пояснив він.

Національний інститут суспільної охорони здоров’я розгляне нові рекомендації CDC і оцінить, чи слід в Норвегії також рекомендувати тканинні пов’язки поверх хірургічних пов’язок у певних випадках.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні зафіксовано 5039 нових випадків COVID-19 за добу. Зокрема, захворіли 277 дітей і 281 медпрацівник.

У той же час, ВООЗ критикує систему розподілу вакцин від коронавірусу в світі. З 128 мільйонів введених на сьогоднішній день доз вакцин більше трьох чвертей щеплень зроблені всього в 10 країнах.

Джерело: Народна Правда