Комуналка різко подорожчає: скільки доведеться платити в лютому

Комуналка різко подорожчає: скільки доведеться платити в лютому
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Через морози, які охопили всю країну, українці отримають платіжки за комуналку ,  суми в яких будуть істотно вище, ніж місяць тому.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Одночасно з цим після закінчення опалювального сезону, ціни знову змінять.

Комуналка – скільки доведеться платити в лютому?

опалення

Через холоди українці використовували приблизно на 10% більше Гкал тепла, ніж в грудні. Це відобразиться і на суми в платіжках. Наприклад, за словами заступника столичного голови Петра Пантелєєва, опалення одного квадрата обійдеться в 33 грн. На ці ж 10% збільшаться і суми в платіжках. Важливо при цьому зазначити, що сам тариф на тепло підвищувати не будуть.

газ

Офіс президента домовився з постачальниками і вони заднім числом знизили свої тарифи до «не більше 6,99 грн за куб”.

Координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі “Опора” Тетяна Бойко розповідає: рішення знизити ціни заднім числом не відповідає ринковим механізмам. Мовляв, це небезпечна практика і чисто політичний крок.

“Незрозуміло, які преференції отримає група гравців ринку, яка пішла на ці домовленості, адже це – начебто добровільна робота в збиток. Це – сигнал, що правила поставки можна порушувати (адже є чітка вимога про порядок публікації і дію ціни) – і за це нічого не буде, якщо можна знижувати ціну, якщо хочеш, то чому не можна підвищувати в потрібний момент? “, – розповідає Бойко.

електроенергія

За електроенергію всім, хто використовує від 100 кВт год, доведеться заплатити на 78 гривень більше. Саме на цю суму збільшили вартість колись пільгових перших 100 кВт год. Крім того, пільгу на опалення (за 3000 кВт год можна було платити 90 копійок) також скасували, тепер ті, хто опалює свої будинки струмом, повинні будуть платити за повною ціною – 1,68 грн за кВт год. Це призведе до того, що їхні витрати на комуналку можуть вирости на 2-4 тис. Грн.

Відзначимо, після закінчення опалювального сезону можуть подорожчати гаряча вода, опалення і електроенергія.

Як повідомлялося раніше, в Україні тарифи на комуналку в січні в середньому зросли на 6%. Найбільше доведеться платити за електроенергію – зростання склало 36,6%.

Нагадаємо, в Україні після опалювального сезону, з 1 квітня, Кабінет міністрів більше не контролюватиме тарифи на газ . Всіх українців переведуть на річні договори, а вартість тепла і гарячої води дозволять підвищити.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...