Екстремальні морози та дощі: синоптик дав суворий прогноз погоди на лютий

Взимку на українців чекає нестійка погода

Екстремальні морози та дощі: синоптик дав суворий прогноз погоди на лютий
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Прийдешня зима в Україні відзначиться різкими перепадами погоди, на тлі досить теплої погоди, очікуються короткочасні, але досить сильні похолодання, сильні снігопади, налипання мокрого снігу з утворенням ожеледі. Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook написав начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

“Щорічно напередодні зимового сезону наших громадян “жахають” суворою і затяжною зимою. Однак, лякати людей тим, що саме такий буде нинішня зима, поки немає ніяких підстав”, – зазначив експерт.

Loading...

У той же час, робити точні прогнози зараз досить складно через розхитаність клімата. Проте загальні тенденції простежуються наступні: зим як 50-60 років тому більше не буде. Тепер ця пору року буде переважно більш теплою та дощовою, проте з хвилями екстремальних морозів.

“За останні 30 років середня температура зими складає 2-4 градуси морозу, абсолютний мінімум температури -33 ° (зима 1986-87 рр.), Абсолютний максимум + 17 ° (зима 1988-89 рр.)”, – пише Постригань.

Він додав, що зима як така почне приходити в Україну в третій декаді листопада, коли середньодобова температура перейде через 0 градусів, спостерігатиметься сніг.

У той же час, згідно з орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру по території України на зимовий період 2019-2020 років, в листопаді-грудні 2019 року і в березні 2020 середня місячна температура очікується близькою до норми, в січні-лютому 2020 вище на 1 1,5 градуса середньої температури за базовий період метеорологічних спостережень (1981-2010 рр.).

 

Джерело: Народна Правда