Кабмін спростив умови для дешевої іпотеки: що змінилося для українців

Кабмін спростив умови для дешевої іпотеки: що змінилося для українців
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів сьогодні, 15 лютого.

Loading...

Подробиці оприлюднила прес-служба Міністерства фінансів України.

Тепер, щоб стати учасником програми “Доступна іпотека” під 7%, необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком або співробітником бюджетної сфери.

Також скасовують вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї або про проживання в гуртожитку жителями аварійних і старих будинків. Крім того, на іпотеку тепер зможуть розраховувати громадяни, які не мають у власності або власності родини житла, загальна площа якого перевищує 50 кв. метрів на самотнього громадянина або сім’ю з двох осіб і 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї.

Таке ж умова стосується наявності у громадян договорів щодо фінансування будівництва житлової нерухомості і/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості. Також збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника і членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої зарплати у відповідному регіоні, де розташований предмет іпотеки.

“Програма “Доступна іпотека” під 7% крім основного завдання – здешевшення вартості іпотечних кредитів для громадян, повинна також стати потужним імпульсом для пожвавлення ринку житлової іпотеки. Сподіваємося, що, відчувши державну підтримку, більшість банків найближчим часом відновлять або створять нові власні продукти іпотечного кредитування для участі в програмі”, – розповів замглави Мінфіну з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Як ми вже розповідали раніше, вперше в історії української судової практики банкрутом було визнано фізичну особу. До суду звернувся чоловік, який не зміг оплачувати валютну іпотеку.

Нагадаємо, іпотеку на покупку житла в Україні обіцяють видавати за ставками від 5 до 7%. У той же час, процентні ставки будуть зафіксовані на весь період кредитування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...