Не буде грошей на зарплати: Вітренко пояснив, чому газ населенню продають за завищеними цінами

Не буде грошей на зарплати: Вітренко пояснив, чому газ населенню продають за завищеними цінами
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Продаж газу населенню за собівартістю не покриє субсидії, які забезпечуються ціною в 6,99 грн.

Таку заяву в інтерв’ю “Радіо Свобода” зробив виконуючий обов’язки глави Міненерго Юрій Вітренко:

Loading...

“Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди , є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чого платити “.

За його слова, також необхідно покривати податки і послуги оператора ГТС, який обслуговує труби високого тиску.

“Тому, якщо буде працювати” Нафтогаз “тільки за собівартістю,” Нафтогаз “тоді не буде платити достатню кількість грошей до держбюджету через податки, через дивіденди, тобто частина прибутку, а” Нафтогаз “практично весь прибуток платить якраз в бюджет – здається 95% – тоді і не буде грошей в держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону “, – заявив в.о. глави Міненерго.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб в Україні створювалися умови, при яких Кабінет міністрів не зможе вручну знижувати ціни на газ. При цьому кредитори розуміють, що ринок блакитного палива практично монополізований і вразливий.

В Україні після опалювального сезону, з 1 квітня, Кабінет міністрів більше не буде контролювати тарифи на газ. Всіх українців переведуть на річні договори, а вартість тепла і гарячої води дозволять підвищити.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...