Снігопад в Києві побив 43-річний рекорд

Снігопад в Києві побив 43-річний рекорд
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Лютий 2021 року в Києві може стати найбільш сніжним за останні 43 роки.

Про це пише журналіст і економіст Андрій Блінов на своїй сторінці в Facebook.

Loading...

Експерт каже, що деякі жителі столиці ще пам’ятають останній місяць зими 1977, коли випало 100 см снігу. Березень 2013 року майже досяг цього показника, але в лютому 2012-го також трапився аномальний снігопад з 78 сантиметрами покриву:

“Нинішній лютий у Києві загрожує обернутися найбільш сніжним за останні 43 роки. Тоді, в лютому 1977 го, випало більше 100 см (1 м заметів). Чи була в цьому персональна заслуга Леоніда Ілліча, історії достеменно невідомо, але клінічний факт: за весь час після того року лише один раз українська столиця була близька до даного показника. Це сталося в 2013 році, який кияни запам’ятали в кліматичній пам’яті завдяки чудовим  своїми наслідками снігового циклону-бурану в 20х числах березня. Однак і в попередньому лютому тоді насипало 78 см просто більш яскраві враження весни-13 стерли це з пам’яті “.

“На зміну циклонічному вихору оперативно прийде новий заряд холоду з північного сходу … і 17-18 лютого – здрастуйте, все мінус 25 ° C. Загалом мало б сенс оголосити канікули з 12 по 19 лютого, якщо вже такі настрої. Заодно і з ковідом поборемося. З огляду на, що за останні п’ять років середньомісячна температура лютого в Києві була переважно плюсова, людям здається, що на наших очах відбувається мегааномалія. Це не так: в останньому місяці календарної зими 2012-го в середньому було -10 ° C , а в 1985-му і зовсім -12,5 ° C (не екстремум, а середньомісячна температура), а “среднеплюсові” люті зустрічалися лише 1-2 рази на десятиліття “, – додав він.Синоптики Українського гідрометеорологічного центру також прогнозують сильні морози.</d

Снігопад в Києві побив 43-річний рекорд
Снігопад в Києві побив 43-річний рекорд
Снігопад в Києві побив 43-річний рекорд

Синоптик Наталка Діденко попередила, що морози , які вже охопили практично всю країну, затриматися в Україні до 21 лютого.

А в Українському гідрометеорологічному центрі попередили, що циклон, який приніс потужні снігопади в Україні, покине нашу країну не раніше неділі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...