У лютому українці отримають платіжки з новими тарифами: скільки платитимемо

У лютому українці отримають платіжки з новими тарифами: скільки платитимемо
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону будуть заморожені, це передбачає меморандум уряду з місцевою владою.

Про це сказав глава Міністерства розвитку громад і територій Олексій Чернишов в ході форуму “Україна 30”, пише “РБК-Україна”.

Loading...

Як відомо, 9 січня Кабінет міністрів підписав з мерами міст за участю “Нафтогазу” і НКРЕКУ Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань в сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Згідно з документом, вартість послуг теплопостачання та постачання гарячої води до кінця опалювального сезону мінятися не будуть.

За інформацією “Нафтогазу” Меморандум фіксує такі домовленості:

– до 30 вересня 2021 року “Нафтогаз” надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою і граничною ціною газу, фактично закладеної в тариф;

– до 1 травня 2021 року Кабінет міністрів, “Нафтогаз” і Асоціація міст України визначать джерела компенсації для підприємств теплопостачання різниці між цінами природного газу, визначеними відповідно до п. 13 Положення №867 протягом жовтня 2020 року – квітень 2021 року і ціною природного газу, врахованої в тарифах на послуги теплопостачання для населення, за якими за час опалювального сезону 2020/2021 року фактично нараховується плата кінцевим споживачам (населенню);

– до 1 жовтня 2021 року державні органи України забезпечать прийняття необхідних нормативно-правових актів для реалізації цього рішення;

– джерелом фінансування не можуть бути місцеві бюджети.

Напередодні виконувач обов’язків глави Міненерго Юрій Вітренко повідомив , що продаж газу населенню за собівартістю не покриє субсидії, які забезпечуються ціною в 6,99 грн.

Як повідомлялося раніше, українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...