У Гвінеї заявили про початок нової епідемії Еболи, через шість років після масштабного спалаху лихоманки в країні. Вірус виявили на початку лютого у відвідувачів похорону, три людини вже померли.
Спалах вірусу Ебола зафіксований у західній частині Африки – на південному сході Гвінеї. 14 лютого уряд країни оголосив про початок епідемії в префектурі Нзерекоре і районі Гуєк.
Наявність інфекції було виявлено в аналізах 3-х померлих пацієнтів з симптомами. Всі вони були присутні на похоронах медсестри, у якої хвороба була підтверджена раніше.
Церемонія прощання відбулася 1 лютого. Через кілька днів 7 осіб почали скаржитися на біль у животі, блювоту, діарею. 12 лютого підтвердився перший діагноз про захворювання.
Трьох хворих оперативно ізолювали. Один з них знаходиться в столиці Гвінеї Конакрі, інші – в Нзерекоре. Також ізолюють всіх встановлених контактних осіб.
У район Гуєк попрямувала комісія з розслідування надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, вірус Ебола викликає гостре респіраторне захворювання – геморагічну лихоманку Ебола. Хвороба дуже легко поширюється і характеризується тяжким перебігом, інтоксикацією і високою смертністю. Під час минулих епідемій летальність склала близько 50%.
Вірус вражає людей і тварин, передається через кров та інші виділення. Також заразитися можна через предмети, з якими контактував інфікований.
Як ми вже розповідали раніше, вчені з Сінгапуру і Китаю виявили філовірус Менглі – це потенційно небезпечний родич Еболи і Марбургу. Його переносниками виявилися нічні крилани (летючі собаки).
Тим часом, медикам вдалося розробити два експериментальних методу боротьби з лихоманкою Ебола.