Північний потік-2: Німеччина намагається переконати США зняти санкції

Північний потік-2: Німеччина намагається переконати США зняти санкції
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Німеччина хоче, щоб США зняли санкції проти ” Північного потоку-2 “. Для цього там розробляють варіанти домовленостей між країнами. Наприклад, сторони можуть домовитися про те, що газопровід можуть в будь-який момент зупинити, якщо Росія тиснутиме на Україну або заморожування проекту до тих пір, поки Росія не змінить політику.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на розмову з декількома високопоставленими представниками Берліна.

Loading...

Видання зазначає, що одна з висунутих ідей – створення механізму, який дозволив би Німеччині перекрити “Північний потік – 2”, якщо Росія чинитиме тиск на Україну, скажімо, шляхом довільного припинення поставок через її систему транзиту газу.

Деякі німецькі політики стверджують – якщо про такий механізм вдасться домовитися, наявність трубопроводу могла б фактично зміцнити позиції ЄС на переговорах з Москвою.

Ще одна ідея полягає в тому, щоб Німеччина наклала свого роду мораторій на введення трубопроводу в експлуатацію до тих пір, поки Росія не проявить жест доброї волі.

“Ми повинні подумати про те, щоб обумовити запуск” Північного потоку-2 “зміною поведінки з боку Росії – скажімо, звільненням Олексія Навального або поліпшенням ситуації на сході України”, – сказав Нільс Шмід, офіційний представник соціал-демократів із зовнішньої політики

Як повідомлялося раніше, парламент ЄС вимагає припинити будівництво «Північного потоку-2» після того, як в Росії заарештували опозиціонера Олексія Навального.

Напередодні видання «Svenska Dagensbladet» повідомляло, що політика нового президента США Джо Байдена щодо газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2) може бути більш рішучою, ніж його попередника Дональда Трампа. Одночасно з цим Росія спробує захистити свої позиції – захиститися від санкцій, прикрившись німецьким кліматичних фондом.

А в статті Bild говорилося, що п ріход до влади в США демократа Джо Байдена «поховає» скандальний газопровід «Північний потік-2» – Штати мають намір ввести санкції проти страхових і сертифікаційних компаній, які забезпечують роботу російських судів на прокладання газопроводу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...