Битву циклонів закінчено: синоптик назвала дату потепління

Битву циклонів закінчено: синоптик назвала дату потепління
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Погода в Україні починає набувати характеру весни – швидше за все, нинішні морози вже останні за цю зиму, а наступного тижня значно потеплішає. Незважаючи на те, що битви циклонів не буде, опади можливі.

Про це розповіла заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, метеоролог Віра Балабух, пише “Обозреватель”.

Loading...

Синоптик пояснює, погоду в Україні зараз диктували процеси з північної півкулі:

“Різкі зміни погоди в Україні в останні місяці пов’язані з макромасштабних процесами, які спостерігаються в північній півкулі. Перш за все – це посилення меридіональної циркуляції. У нинішніх погодних процесах головну роль зіграв циркумполярний стратосферний вихор.

На початку січня відбулося таке явище, як різке стратосферне потепління, через що цей вихор зруйнувався, швидкість струменевих течій опустилася до нуля, а арктичні маси почали надходити на південь. Це сприяло посиленню області високого тиску в районі Гренландії, на півночі Атлантики, антициклони почали надходити на південь, досягаючи навіть субтропічних широт “.

Балабух також пояснила, що викликало битву циклонів:

“В минулому році дуже сильно прогрілася Атлантика, особливо в тропічних широтах. І цей контраст між полярними і тропічними широтами став надзвичайно потужним, через що дуже посилилися циклони. Над Середземномор’ям, Балканами, Чорноморським регіоном утворилася зона низького тиску, де весь час виникали циклони, які переміщувалися над територією України. Саме вони приносять до нас переважна більшість вологи.

При переміщенні циклонів ми весь час потрапляли то в теплий, то в холодний сектор, погода як би чергувалася – то холод, то аномальне тепло, то дощ, то крижаний дощ. Потім все це переходило в сніг, за ним знову в дощ, який збивав сніг … Жартували, що лютий з березнем працює сутки / трое, а Україна нібито розділилася на дві частини – одна аномально тепла, а друга – холодна “.

За її прогнозом, холоди і морози закінчуються, приходить тепло: “Як правило, це завершальний циклон, слідом за яким прийдуть холодні повітряні маси і утворюється антициклон – область високого тиску”.

Синоптик прогнозує потепління на наступному тижні: “Наступний тиждень буде значно тепліше, вдень дійде до плюса. Але при переміщенні циклонів будуть випадати чергові опади, переважно у вигляді мокрого снігу”.

Раніше синоптик Наталка Діденко повідомила, що погода в Україні 17 лютого буде продиктована атмосферним фронтом північної циклонічності Yukon – місцями пройде сніг.

Віра Балабух також розповіла, що погода в Україні поки що продиктована антициклоном і холодною повітряною масою, але холоди і морози незабаром відступлять.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...