Мовний скандал через “тістечко” отримав несподіване продовження

Мовний скандал через “тістечко” отримав несподіване продовження
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Співробітницю кав’ярні, яка стала фігуранткою мовного скандалу в Дніпрі, звільнили. Нагадаємо, відвідувачка кафе Coffein напередодні заявила , що бариста не зрозуміла слово “тістечко” і відмовилася говорити з нею українською мовою, тому що народилася не в Україні.

Крім того, в ході суперечки дівчина заявила, що краще буде вчити французьку, бо “Дніпро – російське місто”.

Loading...

Про те, що баристу звільнили, повідомляє видання 49000.com.ua. Господиня закладу, при цьому, не на боці клієнта:

“Я не на боці клієнтки. Я вважаю, що людина може говорити російською. Можливо, треба було почати розмову українською, але, якщо вона її не знає, то навіщо мову поносити і принижувати нашу Україну. Тому ми будемо шукати україномовних офіціантів і барист , і потім будемо починати свою роботу “.

Нагадаємо, депутати від фракції «Слуга народу» подали в парламент два законопроекти проти штрафів за порушення «мовного закону«. Один проект пропонує скасувати штрафи, другий – відкласти дію.

Як повідомлялося раніше, в київському супермаркеті NOVUS стався мовний скандал. Покупець стверджує, що касир відповіла матом на вимогу обслужити її українською мовою. У компанії заявили, що після скандалу пішли звільнення.

У Дніпрі розгорівся мовний скандал в школі №137. Вчителька молодших класів назвала дітей з російськомовних сімей ворогами народу.

А в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова спалахнув скандал – викладача і професора Євгену Більченко викрили в тому, що вона ненавидить Україну і виступає на каналах «ДНР» і російському телебаченні. Викладача вже звільнили.

Відома українська телеведуча Сніжана Єгорова підняла у себе в Facebook скандальний мовний питання. На своїй сторінці вона опублікувала жарт на тему закону про українську мову, і поцікавилася у шанувальників, що вони думають з цього приводу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...