Податок на Google: Рада намагається змусити інтернет-гігантів платити податки в Україні

Податок на Google: Рада намагається змусити інтернет-гігантів платити податки в Україні
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4184, який передбачає введення податку з продажів електронних послуг. Йдеться про так званий “податок на Google”. “За” проголосували 286 парламентаріїв.

Закон, як пише “РБК-Україна”, закон пропонує скасування податку на репатріацію з доходів від реклами, оскільки він стримує розвиток рекламних послуг.

Loading...

Передбачається ввести для осіб, які здійснюють послуги у сфері електронної комерції, спрощену процедуру реєстрації та сплати податку на додану вартість на послуги, що вони надають в Україні.

Раніше глава фінансового комітету Данило Гетманцев зазначав, що такі гіганти як Facebook, Viber та інші не сплачують ПДВ. За підрахунками державний бюджет недоотримує тільки від рекламних послуг 3 млрд гривень.

Закон пропонує змінити Податковий кодекс. З нього хочуть виключити норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% суми таких виплат власним коштом.

Закон визначає перелік електронних послуг.

Документ звільняє від ПДВ постачання електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів у рамках надання освітніх послуг.

Проект включає нерезидентів до переліку осіб, які реєструються платниками ПДВ та встановлює правила визначення місця постачання електронних послуг (B2C).

При цьому передбачається спрощена процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів. Вона може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому веб-порталі. Сплата податкового зобов’язання для нерезидента буде в іноземній валюті.

Нерезидентів звільняють від обов’язку реєструвати податкові накладні.

Як повідомлялося раніше, податки на посилки в Україні хочуть знімати тільки за міжнародні відправлення, вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро). При цьому з кожної посилки, яка буде перевищувати зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

Мінімальна зарплата в Україні зросла на 1000 гривень. Як відомо, до неї прив’язаний податок на доходи фізосіб, єдиний соціальний внесок і цілий ряд місцевих податків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...