США: Росія винна в загибелі бійців ЗСУ на Донбасі

США: Росія винна в загибелі бійців ЗСУ на Донбасі
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія несе відповідальність перед тими, хто загинув і покалічений в конфлікті на Донбасі , який вона не тільки спровокувала, а й розпалює. Нагадаємо, тільки за останній тиждень щонайменше двоє військовослужбовців Збройних сил України були вбиті саморобними вибуховими пристроями, ще кілька людей отримали поранення.

Таку заяву на засіданні Постійної ради у Відні зробила тимчасовий повірений у справах США Кортні Острієн.

Loading...

“Ми уважно стежимо за повідомленнями про порушення режиму припинення вогню на сході України. Минулого тижня короткий період відносного спокою знову був порушений сплеском у вигляді 349 порушень, зафіксованих в період з 5 по 7 лютого. На щастя, число жертв серед цивільного населення в 2021 році нижче, ніж в цей час в минулому році, але можна і потрібно робити більше. Тільки за останній тиждень щонайменше двоє військовослужбовців Збройних сил України були вбиті саморобними вибуховими пристроями, і ще кілька людей отримали поранення. Росія несе відповідальність перед тими, хто загинув і покалічений в конфлікті, який вона спровокувала і розпалює. Активізація бойових дій в минулий уїк-енд демонструє, що Росія здатна нарощувати насильство в Україні, коли їй заманеться. Це яскраве нагадування про те, що Росія управляє конфліктом в Україні. Це також наголошує на необхідності виконання мінських угод, починаючи з виведення Росією своєї військової техніки і припинення підтримки збройних формувань, маріонеток і інших угруповань “, – заявила Острієн.

Вона також додала, що США шкода, що цивільні особи, багато з яких літні чи немічні, продовжують без потреби страждати на контрольних пункту в’їзду-виїзду уздовж лінії зіткнення:

“Чому Росія і її маріонеткові сили не відкрили відповідні КПП на двох нових пунктах в’їзду-виїзду в Золотому і Щасті? Відмова Росії відкрити ці пункти пропуску створює непотрібні труднощі для і без того вразливого населення”.

Вона також додала, що минулого тижня Радник Посла Грау з політичних питань висловив оптимізм з приводу того, що ми незабаром побачимо прорив щодо довгоочікуваного відкриття цих КПП:

“Оскільки ситуація на місцях покращилася з липня 2020 року, здавалося логічним, що Тристороння контактна група може добитися додаткового, конкретного прогресу. Однак такий прогрес ще не матеріалізувався. Ми настійно закликаємо Росію вступити в сумлінні мирні переговори і в якості негайного першого кроку відкрити відповідні пропускні пункти в районах, які вона тимчасово контролює “.

За її словами, якщо сторони сподіваються побачити реальний прогрес в напрямку мирного та сталого врегулювання цього конфлікту, Росія повинна припинити свої марні спроби заперечувати свою роль в конфлікті і відповісти взаємністю на політичну волю, продемонстровану Києвом.

Окремо вона згадала, що напередодні виповнилося 5 років з дня затримання і подальшого ув’язнення кримськотатарського правозахисника Емір-Усеіна Куку. Куку був заарештований 11 лютого 2016 року і звинувачений в тому, що є членом “Хізб-ут-Тахрір”, ісламської організації, легальної в Україні, але яку Росія класифікує як “терористичне” угруповання. Ці звинувачення широко розглядаються як безпідставні і висунуті в помсту за його активізм. Разом з п’ятьма особами він був засуджений в 2019 році і засуджений до 12 років тюремного ув’язнення.

Відзначимо, як і багато інших кримськотатарських політв’язнів, Куку вивезли з Криму в Росію. Він існує в жахливих умовах і страждає від хворобливих наслідків голодування і відсутності  медичної допомоги в умовах, посилених екстремальним холодом і поганим харчуванням.

“Окупація Криму Москвою і її спроби підпорядкування кримських татар, етнічних українців та інших повинні припинитися. Ми закликаємо Росію звільнити всіх політичних в’язнів, негайно припинити окупацію Криму і вивести свої війська і військову техніку зі сходу України … Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу анексії Криму Росією. Ми приєднуємося до наших європейських і інших партнеріві підтверджуємо, що наші санкції щодо Росії будуть залишатися в силі до тих пір, поки Росія повністю не реалізує свої зобов’язання в рамках Мінських угод. Санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі до тих пір, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні “, – резюмувала Острієн.

Як повідомлялося раніше, проросійські бойовики на окупованому Донбасі продовжують розміщувати заборонене смертоносне озброєння уздовж лінії розмежування. Крім того, на Донбас з Росії продовжують стягувати бойову техніку після ремонту на російських підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Україна запропонувала Росії кілька варіантів досягнення компромісу по Донбасу, але найпопулярнішим є той, який передбачає альтернативу особливого статусу регіону.

 

Джерело: Народна Правда