Синдром Гієна-Барре, інфаркт, інсульт: лікар перерахувала важкі ускладнення після COVID-19

Синдром Гієна-Барре, інфаркт, інсульт: лікар перерахувала важкі ускладнення після COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Ведучий інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська перерахувала важкі ускладнення, які може дати COVID-19 . Серед них: синдром Гієна-Барре, гострий дисемінований енцефаломієліт, лейкоенцефаліт.

Відповідний пост вона опублікувала у себе в Facebook.

Loading...

За її словами, останні оновлені стандарти ВООЗ містять в тому числі деякі критерії ведення хворих з постковіднимі станами. При цьому наголошується, що психоневрологічні прояви, інфаркти, інсульти можуть виникати і без ознак респіраторних синдромів, а також у віддалені періоди після гострої фази:

“Ми неодноразово спостерігали тромемболічні події після виписки вже стабільних хворих, власне, як і дебюти подальшого захворювання з таких епізодів. І неодноразово говорили про те, що це ковідні інфаркти та інсульти, подобається це комусь чи ні. Також через кілька тижнів після гострої стадії у хворих можуть виникати синдром Гієна-Барре, гострий дисемінований енцефаломієліт, лейкоенцефаліт і т.д. про когнітивні порушення вже відомо всім … До речі, вони можуть виникати і як наслідок інтенсивної терапії (PICS). Я весь час думаю про те, що повиненна відчувати хвора людина, спостерігаючи, як поруч помирає людина, як лікарі борються за її життя, як він сам намагається вижити, обіймаючи фотографії своїх близьких …. Ось цей посттравматичний синдром, пов’язаний з ковідом, вже має місце у багатьох, і у пацієнтів, і у мед. персоналу, хворів він чи ні і який сам зі своїми постковідними порушеннями ходить з останніх сил на роботу “.

Синдром Гієна-Барре, інфаркт, інсульт: лікар перерахувала важкі ускладнення після COVID-19Синдром Гієна-Барре, інфаркт, інсульт: лікар перерахувала важкі ускладнення після COVID-19Синдром Гієна-Барре, інфаркт, інсульт: лікар перерахувала важкі ускладнення після COVID-19

Як повідомлялося раніше, Міністерство охорони здоров’я запустило інформаційний портал з питань вакцинації від COVID-19 – ресурс надає вичерпну інформацію про вакцинацію в Україні.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує тим, хто перехворів на COVID-19, вакцинуватися від коронавирусной інфекції. Це пов’язано з тим, що у деяких перехворілих імунну відповідь на вірус не є сильним.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...