Такого не було 30 років: у Черкасах зафіксовано рекордні морози

Такого не було 30 років: у Черкасах зафіксовано рекордні морози
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Черкаси минулої ночі стали найхолоднішим містом не тільки України, а й Центральної Європи, температура повітря опустилася до 30 градусів.

Про це в Facebook повідомив глава Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За його словами, над східною частиною Черкаської області виникла унікальна синоптична ситуація: відбулося поєднання організації холоду зі сходу і охолоджуючої дії антициклону зі заходу на тлі малохмарної та маловітряної погоди. У підсумку в області температура опустилася до 25º, а в Черкасах до -29,3º.

Синоптик додав, що був оновлений попередній рекорд мінімальної температури -27,5º, який тримався з 2003 року.

“За останні 30 років спостережень таких сильних морозів в другій половині лютого не було. За прогнозом, в найближчу добу морози дещо ослабнуть: вночі -12 ..- 17º, місцями -22..24º, вдень -5 ..- 10º , але це короткочасне підвищення температури, оскільки до нас поспішає черговий осередок холоду “, – говорить синоптик.

Такого не було 30 років: у Черкасах зафіксовано рекордні морози

Раніше заввідділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, метеоролог Віра Балабух говорила , що погода в Україні починає набувати характеру весни – швидше за все, нинішні морози вже останні за цю зиму, а на наступному тижні значно потеплішає. Незважаючи на те, що битви циклонів не буде, опади можливі.

Віра Балабух також розповіла, що погода в Україні поки що продиктована антициклоном і холодною повітряною масою, але холоди і морози незабаром відступлять.

 

Джерело: Народна Правда