Закон про “податок на Google”: на які послуги він поширюється

Закон про “податок на Google”: на які послуги він поширюється
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз’яснив, на які послуги поширюється закон про “податок на Google“.

Подробиці оприлюднила прес-служба партії “Слуга народу”.

Loading...

Так, такі міжнародні компанії як Facebook, Netflix, Tik Tok, Instagram, YouТube, Viber будуть платити ПДВ за надання електронних послуг в Україні, як і вітчизняні компанії.

Законопроект №4184 покликаний збільшити надходження до бюджету.

Податком будуть обкладати такі послуги:

  • поставки зображень або текстів, в тому числі фотографій, електронних книг і журналів;
  • поставки аудіовізуальних творів, відео за запитом, ігор, азартних ігор, включаючи поставки послуг з участі в них;
  • надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів та іншим подібним ресурсам;
  • надання у користування хмарних технологій для розміщення даних;
  • поставки (передача прав на використання) програмного забезпечення і оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
  • надання рекламних послуг в мережі інтернет, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.

“Оподатковуватися будуть міжнародні компанії, які постачають послуги в Україні. У той же час для українських користувачів цих послуг – ніяких податків не буде. Тобто пошук в Google або користування мережами буде, як і раніше, безкоштовним”, – зазначено в повідомленні.

Як ми вже розповідали раніше, Рада прийняла за основу законопроект №4184, який передбачає введення податку з продажів електронних послуг. Йдеться про так званий «податок на Google».

А також, Google повідомила, що видалила додаток соціальної мережі Parler, якою користуються прихильники екс-президента США Дональда Трампа, з магазину додатків Play Store.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...