В ООН озвучили умову, за якої на Донбас можуть ввести миротворців

В ООН озвучили умову, за якої на Донбас можуть ввести миротворців
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Миротворців Організації Об’єднаних Націй можуть ввести на Донбас тільки після укладення мирного договору між Україною і Росією.

Про це в інтерв’ю “Лівому берегу” заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Loading...

При цьому, за його словами, звернення України в ООН про введення миротворців залишається в силі.

“Послідовність така: сторони конфлікту досягають мирної угоди. Його підтримує ООН, після чого їде місія, яка у співпраці зі сторонами конфлікту, а головне, у співпраці з країною-сувереном, вивчає, який під цю мирну угоду найкраще підходить формат. Глава місії доповідає Радбезу “, – сказав Кислиця.

Далі ООН разом з Україною розробляє мандат, після чого угоду направляють на розгляд Верховної Ради за ініціативою уряду і президента.

Кислиця зазначив, що звернення України в ООН про введення миротворців на Донбас поки ніхто не відміняв, але в Нью-Йорку немає практичної дискусії щодо розгортання місії.

Нагадаємо, тимчасовий повірений у справах США Кортні Острієн заявила , що Росія несе відповідальність перед тими, хто загинув і покалічений в конфлікті на Донбасі, який вона не тільки спровокувала, а й розпалює. Нагадаємо, тільки за останній тиждень щонайменше двоє військовослужбовців Збройних сил України були вбиті саморобними вибуховими пристроями, ще кілька людей отримали поранення.

Україна запропонувала Росії кілька варіантів досягнення компромісу по Донбасу, але найпопулярнішим є той, який передбачає альтернативу особливого статусу регіону.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...