ВР схвалила новий закон про розмитнення “євроблях”: що запропонували українцям

ВР схвалила новий закон про розмитнення “євроблях”: що запропонували українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Верховна Рада схвалила за основу новий закон про розмитнення “євроблях”.

Loading...

“За” законопроект №4643-д проголосували 259 парламентаріїв, пише “РБК-Україна”.

Йдеться про автомобілі, які ввезені фізичними особами на митну територію України в період до 31 грудня 2020 року і знаходяться в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. Таким чином він охоплює всі ввезені до початку 2021 року “євробляхі”.

Видання пояснює, що розмитнити можна тільки автомобіль однієї категорії на одну людину (один легковий, один вантажний, один причіп). Авто має відповідати екологічним стандартам не менше “Євро2”.

Документ пропонує протягом 180 днів з моменту вступу його в силу розмитнювати автомобілі за такою формулою:

Ставка = Ставка базова +Vе +Fе

У цій формулі ставка базова – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, яка визначається виходячи з кількості років, що минув з року виготовлення авто, до року визначення ставки податку.

Vе – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу. Вона визначається множенням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. сантиметрах на коефіцієнт, який становить:

  • 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна – для авто з об’ємом двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. сантиметрів (включно);
  • 0,2 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна – з об’ємом двигуна від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);
  • 0,25 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна – з об’ємом двигуна від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);
  • 0,35 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна – з об’ємом двигуна від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);
  • 0,5 євро за 1 куб. см об’єму циліндрів двигуна – з об’ємом двигуна більше 5000 куб. сантиметрів.

Крім того, в цій формулі Fе – ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу.

Цікаво, що напередодні радник глави МВС Арсена Авакова заявляв , що уряд більше не буде виконувати вимоги власників автомобілів на європейській реєстрації.

Також повідомлялося, що Національна поліція отримала право штрафувати власників авто з європейськими номерами прямо на місці – копи отримала доступ до електронної бази Державної фіскальної служби, тобто можуть перевіряти статус автомобілів.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...