20 лютого в Україні: яке сьогодні свято і що не можна робити

Іменини сьогодні відзначають: Олександр, Олексій, Петро

20 лютого в Україні: яке сьогодні свято і що не можна робити
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

20 лютого православна церква відзначає день пам’яті преподобного Луки Єлландського і День пам’яті святителя Парфенія, єпископа Лампсакійського. Також в цей день відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що святитель Парфеній, єпископ Лампсакійський, народився в місті Мелітополі (Мала Азія), де його батько Христофор служив дияконом.

Юнак навчався грамоті, але добре засвоїв Божественне Писання, часто перебуваючи  в храмі на богослужіннях. Парфеній славився добрим серцем, і, займаючись рибальством, він роздавав виручені гроші бідним. Сповнений благодаті Божої, святий Парфеній з 18-ти років іменем Христовим лікував хвороби, виганяв бісів і творив інші чудеса.

День Луки 20 лютого

В цей день відзначається пам’ять Луки Єлладського — грецького монаха, який жив у кінці 9 — першій половині 10 століття. Чернечий постриг він прийняв у 14 років, а під кінець життя оселився на схилах гори Гелікон, де навколо нього утворилася громада. Після цього почалося будівництво храму в ім’я святої Варвари і монастиря.

Наші предки, що жили на Русі, в цей день пекли пироги з цибулею. Сім’я, як правило, з’їдала лише частину, а решту роздавали жебракам — «на щастя». Також на Луку поминали покійних предків.

Всесвітній день соціальної справедливості

Всесвітній день соціальної справедливості відзначається щорічно, починаючи з 2009 року. Генеральна асамблея ООН проголосила про встановлення цього празника в спеціальній резолюції. За задумом організаторів, міжнародна дата повинна сприяти викоріненню бідності, забезпеченню людей повною зайнятістю і гідною роботою, досягнення рівноправності чоловіків і жінок, а також встановленню соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх.

Прикмети на 20 лютого

  • Якщо сонце на заході забарвлюється в червоний колір, літо буде прохолодним.
  • Вітер опівдні обіцяє хороший врожай зернових культур у поточному році.
  • Хмари пофарбовані в синій колір – погода буде теплою.
  • Червоний захід – чекайте поривчастого вітру і сирого літа.

20 лютого – чого не можна робити

  • Не можна грати весілля на Луку – це поминальний день.
  • Не можна жінкам носити плаття зеленого кольору та здійснювати покупки – це обіцяє неприємності

Нагадаємо, 19 лютого в Україні відзначали День державного герба.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...