Народні гуляння: озвучено причину спалаху COVID в Івано-Франківській області

Народні гуляння: озвучено причину спалаху COVID в Івано-Франківській області
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Стало відомо, з чим пов’язаний спалах захворюваності на COVID-19 в Івано-Франківській області. Відзначимо, зараз цей регіон перебуває в “червоній” зоні карантинних обмежень – в області переповнені лікарні, вона лідирує за кількістю нових випадків коронавірусної інфекції.

Начальник обласного управління Держспоживслужби Роман Гурський вважає, що люди не дотримувалися карантину – влаштовували пишні весілля, масово колядували, передає “Укрінформ”.

“Коли ви в масці відбули в храмі службу і пішли додому, безумовно, є ймовірність зараження … Але коли ми отримали Розколяду, то були в шоці. Тому що на всіх богослужіннях люди ще в масках, і священики дотримуються вимог причастя, дезінфікують ложку … Втім, коли сходяться з двох сіл в будинок культури, або народний дім або в храм, і всі знімають маски і колядують, то ймовірність зараження з 10 відсотків зростає до 100 “, – переконаний Гурський.

За його словами, ще однією причиною спалаху коронавірусної інфекції в області можна вважати масові святкування. Особливо багатолюдні весілля, на які приїжджає багато людей з різних регіонів.

Третім фактором зростання числа хворих коронавірусом він вважає міграцію людей:

“Ще один фактор – це величезна міграція людей. У січні ми пережили локдаун, державні та релігійні свята. Все закрито, гірськолижні курорти – відкриті, міста – відкриті, готелі – теж”.

В Ізраїлі представили розробку так званого “зеленого паспорту”, який отримуватимуть громадяни, що вже отримали щеплення від COVID-19 або вже перенесли коронавірусну інфекцію.

В Україні з 24 лютого починає діяти адаптивний карантин, вся країна буде в «жовтій» зоні.

Джерело: Народна Правда