Українців попередили про новий тариф на газ: подробиці

Українців попередили про новий тариф на газ: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Після закінчення опалювального сезону газ українцям продаватимуть вже за новими, річним тарифами.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ході години запитань до уряду.

Loading...

“Максимальний тариф 6,99 грн за куб до кінця опалювального сезону. Це справедлива ціна. Про це свідчить те, що постачальники самі знизили ціну на газ у січні. Деякі компанії ставлять ціну навіть менше”, – заявив прем’єр.

Шмигаль також додав, що Нацкомісія, що регулює сферу енергетики і комунальних послуг, встановила максимальний тариф 1,79 грн. Для 13 компаній цей тариф вже почав діяти. Крім того, уряд підписав меморандум з міськими головами, це гарантує, що тарифи на опалення і гарячу воду підвищуватися не будуть.

Прем’єр запевнив, що Кабінет міністрів робить все, щоб компенсувати витрати на комуналку за допомогою субсидій: “Зараз в Україні 3 млн субсідіантов, ще 1,8 млн отримують пільги. Субсидій вистачить на всіх, хто цього потребує. Фінансування вже склало 5 млрд ( в січні). Значно спростили доступ до субсидій, більшість отримує їх після звернення. 572 тис. сімей отримують близько 570 грн компенсації високих тарифів на електроенергії “.

Напередодні виконувач обов’язків глави Міненерго Юрій Вітренко заявив , що продаж газу населенню за собівартістю не покриє субсидії, які забезпечуються ціною в 6,99 грн.

Він також додав , що уряд працює над тим, щоб ціни на газ для населення не ставали вище 6,99 грн / куб. м до кінця поточного року.

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...