В ООН підрахували кількість жертв бойових дій на Донбасі

В ООН підрахували кількість жертв бойових дій на Донбасі
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

З початку військового конфлікту на Донбасі загинули понад 13 тисяч осіб. Близько 30 тисяч людей отримали поранення.

Про це повідомили в Організації Об’єднаних Націй, передає “Радіо Свобода”.

Loading...

Загальна кількість людських втрат через конфлікт на Донбасі становить 42-44 тисячі осіб:

13,1-13,3 тисячі загиблих (не менше 3375 цивільних, близько 4150 українських військових і 5700 бойовиків);
29,5-33,5 тисячі поранених (7-9 тисяч цивільних, 9,7-10,7 тисяч українських військових і 12,7-13,7 бойовиків).

Протягом всього періоду конфлікту на цивільних осіб припадає 25-25% від загального числа загиблих, і такий же відсоток поранень.

“Слід зазначити, що це співвідношення за роки істотно змінилося: з 33-34 відсотків у 2014 році (одна загибла цивільна особа на двох загиблих українських солдат або членів збройних груп), до 4-5 відсотків в 2019-2020 роках”, – повідомили в ООН.

У статистику смертей військовий віднесли також і випадки, які не пов’язані безпосередньо з військовими діям – через необережне поводження зі зброєю, дорожньо-транспортні події, хвороби під час служби в зоні конфлікту, вбивства і самогубства. В цілому це близько 30% від загального числа смертей.

Нагадаємо, тимчасовий повірений у справах США Кортні Острієн заявила , що Росія несе відповідальність перед тими, хто загинув і покалічений в конфлікті на Донбасі, який вона не тільки спровокувала, а й розпалює. Нагадаємо, тільки за останній тиждень щонайменше двоє військовослужбовців Збройних сил України були вбиті саморобними вибуховими пристроями, ще кілька людей отримали поранення.

Україна запропонувала Росії кілька варіантів досягнення компромісу по Донбасу, але найпопулярнішим є той, який передбачає альтернативу особливого статусу регіону.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив , що миротворців Організації Об’єднаних Націй можуть ввести на Донбас тільки після укладення мирного договору між Україною і Росією.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...