В Україні зросли зарплати, але при цьому і безробіття

В Україні зросли зарплати, але при цьому і безробіття
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні в 2020 році середня зарплата зросла майже на 1000 грн. Але при цьому економісти звертають увагу на зростання безробіття і боргів по зарплатах.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Видання зазначає, що Держстат не тільки не враховує тіньові заробітки, а й “не бачить” самозайнятих підприємців і структури, в яких працює менше 10 працівників.

Економісти кажуть, що зарплати точно збільшилися:

  • в держсекторі (через те, що зросла мінімальна зарплата);
  • у фахівців гостродефіцитних професій (інженери, робітники-верстатники, будівельники-універсали, водії фур і т. д.);
  • у медиків за рахунок надбавок за боротьбу з коронавірусом.

“А ось в секторі громадського харчування та готельного бізнесу заробітки через карантин і локдауна впали нижче рівня 2019 року приблизно на 10%”, – зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

При цьому член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин звернув увагу на зростання в 2020 році безробіття і боргів по зарплатах. Тобто, людині могли нарахувати зарплату, але не видати її і при цьому звільнити з роботи.

Мінімальна зарплата в Україні виявилася майже в десять разів менше мінімалки , встановленої в багатьох країнах-членах Євросоюзу.

Як повідомлялося раніше, перерахунок пенсій запланований в Україні на 1 березня. Орієнтовно українці зможуть отримати на 11% більше розрахункового розміру виплати.

 

 

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...