COVID-фонд: Зеленський пояснив, чому гроші “Газпрому” пішли на дороги

COVID-фонд: Зеленський пояснив, чому гроші “Газпрому” пішли на дороги
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Так звані гроші з COVID-фонду витратили в рамках “Великого будівництва” на будівництво не тільки автотрас, але і на прокладку доріг до приймальних відділень лікарень.

Таку заяву в рамках форуму “Україна 30. Інфраструктура” зробив президент України Володимир Зеленський.

“Велике будівництво” – це не тільки дороги. Це те, що люди бачать – в регіонах це школи, стадіони. За 10 місяців ми побудували сотні шкіл, стадіонів, садків. “Велике будівництво” – це велика програма. Просто обмежити це інфраструктурним проектом “дороги” неправильно. Частина цієї програми – це наші приймальні відділення, до яких будувалися дороги. Багато чого зроблено і для боротьби з ковідом”, – заявив Зеленський.

Президент нагадав, що COVID-фонд – це гроші, які вдалося відсудити у “Газпрому”. Мова про 3 мільярди:

“Нам вдалося забрати 3 млрд від” Газпрому “це і були ті дороги, які ми побудували. Це те, про що ми мріяли. Було багато різних програм. Ми домовлялися з Кабміном, що це окремі речі. Усі програми в Україні були обмежені, коли почався ковід. Домовилися з усіма, всі міністерства і депутати були проти, всі програми були обмежені. Ми не розуміли, коли це закінчиться. Ми пообіцяли через три місяці відкрити всі програми, але ми не знали, що це було тільки початком”.

Нагадаємо, в кінці 2020 року глава Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубрак заявляв , що жодного фонду боротьби з COVID-19 не було. За його словами, було фінансування на рівні 85 мільярдів гривень на 4 200 кілометрів державних доріг. Планувалося, що 35 мільярдів агентство отримає з коштів, які «Газпром» у вигляді штрафів виплатив «Нафтогазу».

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів України дозволив витрачати на створення патріотичних серіалів гроші з Фонду боротьби з COVID-19.

 

Джерело: Народна Правда