Експерт озвучив головну проблему з вакциною Covishield, яка летить в Україну

Експерт озвучив головну проблему з вакциною Covishield, яка летить в Україну
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Стало відомо про проблеми з вакциною від коронавірусу Covishield виробництва Serum Institute India, яку повинна отримати Україна до кінця лютого.

Loading...

Свою думку озвучив голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко, передає “Україна 24”.

“Вакцина, яку везе Максим Степанов, відмасштабована на потужностях індійського інституту сироваток за ліцензією Oxford і AstraZeneca. Але є ще одна проблема. Оскільки у нас Степанов – це ходяча катастрофа, і він в черговий раз втягнув у свою авантюру керівництво нашої країни. Проблема в тому, що Індійський Інститут сироваток (ІВС) не має GMP-сертифікації”, – стверджує Сергій Кравченко.

Як виявилося, у індійської вакцини немає національної GMP-сертифікації, у зв’язку з цим вакцина не може бути тут зареєстрована і використана.

“Тільки тиждень тому Індійський інститут сироваток подав до Міністерства охорони здоров’я обґрунтовані відповіді, документально підтверджені про усунення цих недоліків. Зараз ІВС не має української національної GMP-сертифікації. У такому випадку вакцина поки не може бути зареєстрована на території України і використана”, – підкреслює Сергій Кравченко.

За словами експерта, українські інспектори повинні вилетіти до Індії і провести інспекцію, якщо немає зауважень – вакцину можна буде використовувати.

“На даний час цю вакцину неиможна ані завозити, ані проводити реєстрацію, ані використовувати. Ціна цієї вакцини для індійського уряду становить менше 3 доларів. За якою вартістю купувала Україна, мені невідомо”, – сказав він.

Як ми вже розповідали раніше, поява вакцини від коронавірусу не означає кінець пандемії COVID-19, нова хвиля очікується в жовтні.

Тим часом, в Ізраїлі представили розробку так званого «зеленого паспорта», який отримуватимуть громадяни, які отримали щеплення від COVID-19 або вже перенесли коронавірусну інфекцію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...