Індексація пенсій в Україні: у кого виростуть виплати в березні

Індексація пенсій в Україні: у кого виростуть виплати в березні
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Індексація пенсій в Україні буде проведена 1 березня 2021 року. Перерахунок торкнеться 8 млн українців, в середньому пенсії виростуть на 11%, відповідно пенсіонери отримуватимуть на 308 грн більше.

Loading...

Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабміну 22 лютого.

“Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11%, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні”, – зазначено в повідомленні.

Мінімальний розмір підвищення на цьому етапі індексації складе 100 грн. Також підвищать до 2,2 тис. грн мінімальну пенсію тим, хто виконав норматив по стажу (35 років для чоловіків і 30 років для жінок).

Підвищують тільки розрахунковий розмір виплат. І якщо її розмір значно нижчий за прожитковий мінімум, то підвищення може і не бути.

Для порівняння, в минулому році 8,4 млн пенсіонерів отримали осучаснення. В 2021-му може бути навіть менше: частина українців отримали доплати, які і без того збільшили розрахунковий розмір пенсії.

Розмір підвищення для всіх буде різним. В першу чергу він залежить від розміру зарплат. У 2019-м під час такого ж перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку – в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально.

Як ми вже розповідали раніше, пенсія в Україні буде нараховуватися по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

А також, в Україні змінили порядок обліку стажу при розрахунку пенсій для тих українців, які працювали на непідконтрольною території Донецької та Луганської областей до 2004 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...