Українців змусять більше платити за електроенергію: подробиці

Українців змусять більше платити за електроенергію: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тариф на електроенергію вже в квітні можуть підвищити. У Кабінеті міністрів розробляють кілька варіантів перегляду тарифів.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Видання відзначає, що реальна вартість кВт * год електроенергії (з урахуванням витрат на генерацію і транспортування) – понад 3 гривень, а українці навіть після скасування пільгового тарифу платять тільки 1,68 грн.

Співрозмовники в уряді кажуть, що ще кілька тижнів тому чиновники розглядали можливість збільшити тариф для всіх, хто витрачає більше 300 кВт * год електроенергії на місяць. Для них кожен наступний кВт * год коштував би більше 3 грн. Однак зараз від такої ідеї відмовляються. Після розрахунків виявилося, що таке нововведення торкнеться левової частки сімей. Натомість пропонують залишити діючу ціну на перші 500-1000 кВт * год.

Логіка такого нововведення: ті, хто живе у великих будинках, у кого багато техніки і хто багато витрачає, повинні платити більше. А ті українці, які економлять і живуть в квартирах, нововведення на собі не відчують.

Наприклад, якщо щомісяця ви витрачаєте 600 кВт * год електроенергії, за чинним тарифом потрібно заплатити 1008 грн. А за новими правилами (за умови введення підвищеного тарифу після 500 кВт * год) – вже понад 1140 грн.

Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що після закінчення опалювального сезону газ українцям продаватимуть вже за новими, річним тарифами.

Опитування показує , що абсолютна більшість українців (91%) не готові з розумінням поставитися до підвищення тарифів.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...