В Україні зміняться правила іпотеки: збирати на житло доведеться менше

В Україні зміняться правила іпотеки: збирати на житло доведеться менше
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який захистить права інвесторів, які купують житло. Вони будуть отримувати більше інформації про будівництво, а також отримають гарантії на житлі.

Loading...

 Міністр фінансів Сергій Марченко на форумі “Україна 30” розповів про програму іпотечного користування в 2021 році.

“У січні було розпочато програму «Доступна іпотека “під 7%. Ми скористалися тим, що є такий проект, як програма 5-7-9. Використовуючи інструментарій цієї програми, то, що вона в минулому році показала свою ефективність, для програми видано більше 20 млрд кредитів. Їх кількість становить понад 9 тисяч, значна частина – на інвестиції”, – сказав він.

Для українців покупка житла є важкодоступною, незважаючи на зростання доходів.

“Всесвітній банк розробив методологію, за якою доступне житло – це те, яке сім’я з трьох чоловік може придбати із середнім статком протягом 3 років. Зазвичай, береться квартира розміром 54 кв.м. Звичайно, для кожної країни показник доступності житла є різним. У США, для такого міста як Клівленд, це показник досить низький. Для Гонконгу він становить 21 рік, для Ванкувера – 20. Можна здогадатися, що для українських міст – для Києва, для обласних центрів, навіть незважаючи на те, що зростають доходи громадян , українське житло для більшості людей є важкодоступним. Я хочу відзначити, що в Україні менше 10% громадян можуть взяти власні кошти, піти в банк, або скористатися іпотекою щоб придбати житло. Для всіх інших потрібно трохи більше 10 років, щоб економити, нічого не купувати, а все збирати гроші для покупки бажаних квадратних метрів”, – розповіла нардеп Олена Шуляк.

Як ми вже розповідали раніше, Кабмін затвердив постанову про іпотеку під 7% річних. На таких умовах можна буде придбати житло, побудоване не раніше 2015 року.

У той же час, процентні ставки будуть зафіксовані на весь період кредитування.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...