Заплати штраф в 30 тисяч або продай корову: газовики придумали нахабну схему наживи на споживачах

Заплати штраф в 30 тисяч або продай корову: газовики придумали нахабну схему наживи на споживачах
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Жителі міста Сокаль скаржаться на роботу Червоноградського відділення ПАТ «Львівгаз» – комунальники, за їхніми словами, придумали схему наживи на споживачах – виставляють штрафи.

Loading...

За інформацією LMN, як мінімум дві людини вже поскаржилися на такі дії працівників «Львівгазу» до суду.

«Уже відомо про п’ять випадків, коли людям виписували штрафи з багатьма порушеннями процедури. Усі – мешканці сусідніх сіл. Справи двох розглядає суд.  Інспектори «Львівгазу» навідувалися до людей нібито перевірити лічильник. Знімали його без складання актів. Хоча процедура вимагає, аби лічильник, який беруть на перевірку, мають класти у спеціальний сейф-пакет, опломбовувати. Працівники «Львівобленерго» у таких випадках роблять фотозйомку з номером лічильника. Тут показують фотографії, але без номера. То ж хто його знає, чи це той лічильник», говорить адвокат потерпілих Христина Буловчак.

Юрист також розповідає, що потім споживачам повідомляють, що експертиза встановила стороннє втручання в роботу лічильника. Далі комунальники виписують штраф – від 10 до 50 тисяч гривень. 2 тисячі гривень потрібно сплатити відразу, решту суми пропонують оплатити в розстрочку.

«Людину не попереджають про час, дату та місце засідання комісії. У її складі завжди різні люди. Заключення експертів – теж з порушеннями. Там завжди бракує одного або двох підписів, – веде далі адвокат. – Одним з таких оштрафованих споживачів став старенький дідусь з паличкою, який не виходить за межі свого подвір’я. Він погано бачить та чує. Коли знімали лічильник, йому дали щось підписати. Думав, акт про заміну лічильника. А насправді це була згода про те, що його лічильник зі серйозними порушеннями. Також працівники «Львівгазу» телефонують таким споживачам та погрожують відключити їх від газу. Хоча по закону не мають права цього робити в період опалювального сезону. Люди ж лякаються і викладають кошти. Одним потерпілим виписали штраф 30 тисяч гривень. Аби його заплатити, вони продали корову».

Щоб уберегтися від таких випадків, юристи радять ні в якому разі не віддавати лічильник без акту з докладним його описом.

Тариф на електроенергію вже в квітні можуть підвищити . У Кабінеті міністрів розробляють кілька варіантів перегляду тарифів.

Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що після закінчення опалювального сезону газ українцям продаватимуть вже за новими, річним тарифами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...