Кому не потрібна вакцина від COVID-19: український медик назвав категорії людей

Кому не потрібна вакцина від COVID-19: український медик назвав категорії людей
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україну вже прибула перша партія вакцини проти COVID-19 індійського виробництва. Нею почнуть робити щеплення людям з основних груп ризику, проте вакцинація потрібна буде далеко не всім.

Loading...

Таку думку озвучив доктор з Рівного Павло Сільковський,передає РБК.

Медик стверджує, що на момент початку вакцинації у більшого відсотка населення (понад 50%) вже буде природний імунітет після перенесеної хвороби і вони не будуть потребувати обов’язкової вакцинації взагалі.

“Як бачите, епідемія в Україні приходить і без вакцинації і причина тому – велика кількість перехворілих, які вже не є переносниками хвороби. Є ймовірність, що вакцинація допоможе в боротьбі з пандемією, але швидше за все, це не буде визначальним фактором”, – вважає медик.

Також на думку медика, індійську вакцину, яку отримала Україна, не можна назвати поганою.

“Неправильно говорити, що все індійське – погане і дешеве. Але зараз ми говоримо не про все, а про конкретний препарат для захисту від вірусу. І його заявлена ​​ефективність, м’яко кажучи, занизька. Що стосується безпеки, то якщо це ліцензійний продукт, то з безпекою все повинно бути в порядку. Але в будь-якому випадку для нашої країни навіть найефективніша вакцина вже не може стати панацеєю”, – вважає медик.

Як ми вже розповідали раніше, вакцина проти COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca (CoviShield) індійського виробництва, яка сьогодні, 23 лютого прибула в Україну, буде відправлена в п’ять регіонів країни.

А також, стало відомо про проблеми з вакциною Covishield виробництва Serum Institute India.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...