Літо в Україні буде аномальним: синоптик прогнозує штормову атаку

Літо в Україні буде аномальним: синоптик прогнозує штормову атаку
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Погоду в Україні диктуватимуть кліматичні явища, які відбуваються в тропічних широтах південної частини Тихого океану. В цьому році вони будуть викликати потужні циклони з рясними опадами, бурями і грозами.

Про це повідомила “Сегодня” завідувачка відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАНУ Віра Балабух.

Loading...

За її словами, на погоду влітку цього року буде здійснювати свій вплив так звана Ла-Нінья (по-іспанськи “Малятко”) – кліматичне явище в південній частині Тихого океану, під час якого холодна вода з морських глибин піднімається, внаслідок чого в регіоні настає похолодання. Таким чином 2021 рік виявиться менш спекотним і сухим, ніж попередній:

“Ла-Нінья підсилює циклонічну діяльність не тільки в Тихому океані, а й в Атлантиці. Це означає, що циклони, які неминуче будуть проходити з заходу і південного заходу через територію України, виявляться більш потужними, ніж в минулому році. А циклони, як відомо, несуть опади – дощі, град, і нерідко супроводжуються бурями і грозами “.

Вона також прогнозує теплий червень, в першій декаді якого можливі часті дощі і спека, але до середини місяця встановиться комфортна погода без опадів. В кінці червня знову будуть опади. У липні, за її словами, стане значно спекотніше, будуть проходити часті дощі і грози, пік спеки передбачається в середині місяця. Спекотною та посушливою буде перша половина серпня, в другій половині і до кінця місяця очікується послаблення спеки і похолодання.

Погода в Україні в найближчі два тижні не поспішає радикально змінюватися – вже незабаром очікується кілька хвиль похолодання, а також снігопади.

Раніше провідний синоптик Українського гідрометеорологічного центру Наталія Голеня розповіла , що після 20 лютого почнеться активна адвекція тепла, тобто прихід тепла з Атлантики, із Західної Європи на територію України.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...