Медик пояснила, чому Україна не зможе досягти колективного імунітету проти COVID-19 в 90%

Медик пояснила, чому Україна не зможе досягти колективного імунітету проти COVID-19 в 90%
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Україна не зможе досягти колективного імунітету проти COVID-19 на рівні 90%. Це пов’язано з тим, що вакцина діє приблизно вісім місяців, а вакцинація українців триватиме близько двох років.

Loading...

Таку думку озвучила лікар-епідеміолог Людмила Мухарська, передає Апостроф.

“Для нас це буде значно важче зробити. Дійсно, населення України в кілька разів більше за населення Ізраїлю, тому нам буде важче. Але треба намагатися робити так, щоб той колективний імунітет, якого ми всі хочемо досягти, все ж був в Україні. Однак ми навряд чи досягнемо 90% цього колективного імунітету”, – стверджує лікар.

Важливим фактором залишається і тривалість дії вакцини. На сьогодні заявляють про роботу препарату тільки протягом восьми місяців.

“Сам імунітет після захворювання і вакцинації тримається не так довго, як хотілося б. На сьогодні говорять про вісім місяців. Тобто люди, які будуть вакциновані сьогодні, через вісім місяців можуть втратити імунітет і стати певною мірою вразливими до вірусів, які будуть циркулювати в той час. До того ж, ми не всіх вакцинуємо за цей період. Наша вакцинація, за даними Міністерства охорони здоров’я, буде розтягнута приблизно на два роки”, – резюмувала Мухарська.

Як ми вже розповідали раніше, перша партія вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca (CoviShield) в 500 тисяч доз прилетіла в Україну з індійського міста Пуне.

Також, з 24 лютого в Україні почне діяти адаптивний карантин з поділом країни на «кольорові зони» карантинних обмежень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...