Опалення: чому українці переплачують втричі, і як заощадити

Опалення: чому українці переплачують втричі, і як заощадити
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці переплачують за опалення через те, що левова частка ресурсів втрачається по дорозі від станції до житлових будинків. Цю проблему може вирішити установка індивідуальних котелень.

Loading...

Як розповіла в коментарі UBR експерт з питань енергетики і ЖКГ Марія Яковлєва, такі котельні дозволять істотно скоротити суми в платіжках.

“На деяких вулицях у Києві, де проходять теплотраси, температура може бути на 10-11 градусів вище, ніж в інших частинах міста. Там завжди зелена трава”, – говорить Яковлєва.

Щоб виправити ситуацію, експерт пропонує провести зонування районів, розбивши їх на ті, де центральне опалення є ефективним, і на ті, де вигідніше перейти на індивідуальне опалення.

В окремих випадках перехід на індивідуальне опалення може знизити цифри в платіжках в п’ять разів. Яковлєва також назвала приклади: два ОСББ в Луцьку (10-поверховий будинок) і Рівному (9-поверховий) скористалися програмами Фонду енергоефективності та провели комплексну термомодернізацію в своїх будинках – утеплили стіни, замінили двері і вікна в під’їздах, встановили лічильники, а також побудували індивідуальні котельні з сонячними батареями і тепловими насосами.

Як повідомлялося раніше, жителі міста Сокаль скаржаться на роботу Червоноградського відділення ПАТ «Львівгаз» – комунальники, за їхніми словами, придумали схему наживи на споживачах – виставляють штрафи.

Тариф на електроенергію вже в квітні можуть підвищити . У Кабінеті міністрів розробляють кілька варіантів перегляду тарифів.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...