Україна від’єднається від електромережі з РФ і Білоруссю до 2023 року – Кулеба

Україна від’єднається від електромережі з РФ і Білоруссю до 2023 року – Кулеба
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Україна має намір від’єднатися від електричної мережі з Білоруссю і Росією і стати частиною європейської мережі вже до кінця 2023 року.

Loading...

Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час прес-конференції після переговорів з главою МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом.

“З радянських часів українська електромережа є частиною єдиної мережі, яка включає Білорусь і Росію. Але ми хочемо “відрізатися” від цієї мережі і зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього будь-які перетоки електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими”, – заявив український політик.

За словами Кулеби, такий крок сприятиме енергетичній безпеці України, Європи в цілому, в тому числі і Литви.

А Ландсбергіс, в свою чергу, висловив стурбованість Литви в зв’язку з тим, що білоруська електроенергія має доступ до ринку України і що це може допомогти розвинути небезпечну атомну електростанцію в Островці в Білорусі.

Як ми вже розповідали раніше, тариф на електроенергію вже в квітні можуть підвищити. У Кабінеті міністрів розробляють кілька варіантів перегляду тарифів.

У той же час, після скасування пільгового тарифу на опалення електроенергією, українці отримають грошові компенсації – в середньому по 560 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...