В Україні стартує кампанія з вакцинації проти коронавірусу: все, що треба знати

В Україні стартує кампанія з вакцинації проти коронавірусу: все, що треба знати
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україну 23 лютого прибуває перша партія вакцин від коронавірусу , можна вважати, що кампанія з вакцинації незабаром офіційно стартує. Відзначимо, не дивлячись на те, що імунізація добровільна, лікарі радять робити щеплення навіть тим, хто вже перехворів. Щеплення робитимуть поетапно різним групам населення.

Вакцинація від COVID-19 в Україні – що потрібно знати

Першою в Україні доставили вакцину від AstraZeneca, але під назвою CoviShield.

Loading...

CoviShield – це спільна розробка Оксфордського університету і британсько-шведської компанії AstraZenecа, яка має потужності для виробництва в Індії. Вакцина CoviShield (від AstraZenecа) перекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я і рекомендована до екстреного використання. У AstraZeneca є заводи в Китаї і Індії. В Україну летить вакцина, яку за ліцензією AstraZeneca виготовляють на індійському заводі під назвою CoviShield.

У першій партії 500 тисяч доз. Протягом доби препарат отримають Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та Київ. Решта регіонів – наступного дня, 24 лютого.

Кого в Україні вакцинують в першу чергу

Медичних працівників, які працюють з пацієнтами з COVID-19: персонал COVID-стаціонарів, працівники лабораторій, мобільних бригад і екстрених бригад медичної допомоги.

Військовослужбовців в зоні ООС, людей, які знаходяться в спецустановах (будинках престарілих, інтернатах і т.д.) і персонал цих закладів.

Етапи вакцинації в Україні
Перший етап Національного плану охоплює 367 тисяч чоловік з критичним ризиком інфікування і тих, чия робота надзвичайно важлива в умовах пандемії.
Другий етап (3 млн осіб) – працівники системи охорони здоров’я, персонал і мешканці будинків престарілих.
Третій етап (7 млн) – співробітники держструктур безпеки, ДСНС, Нацполіціі, ЗСУ.
Четвертий етап (11 млн) – особи з підвищеним ризиком інфікування, працівники сфери освіти, особи з окупованих територій, працівники СІЗО і в’язниць, ті хто відбуває покарання.
П’ятий етап (13 млн) – вакцинація решти дорослого населення 18-59 років.

Який вакциною будуть вакцинувати українців

Поки що є тільки CoviShield, але на початку березня очікується партія Pfizer (117 тисяч доз).

Нагадаємо, в рамках глобальної ініціативи COVAX очікується поставка від 8 до 16 млн доз вакцин кількох розробників. Раніше повідомлялося про постачання Pfizer 117 тисяч доз і AstraZeneca – від 2,2 до 3,7 млн доз. Крім того, за контрактом МОЗ з Serum Institute надійде 15 млн доз вакцини Novavax і AstraZeneca. Також укладено контракт з китайською компанією Sinovac на 1,9 млн доз.

Якщо мова йде про препарати, які закупили за кошти з державного бюджету, в українців не буде можливості вибрати вакцину. Тільки після появи COVID-вакцин на комерційному ринку люди зможуть вибирати, яким препаратом зробити укол.

Де можна зробити щеплення від коронавірусу в Україні

Щеплення робитимуть мобільні медичні бригади на першому етапі вакцинації медиків і військових. Вони будуть працювати в виїзному режимі в спеціально обладнаних місцях. Надалі відкриються стаціонарні пункти щеплень при амбулаторіях і ЦПМС. Після проходження повного курсу (2 дози з інтервалом 21-28 днів) дані про щеплення будуть вносити в єдиний реєстр вакцинованих.

Вакцина від коронавірусу не дає 100% гарантій того, що ви не захворієте, але хвороба буде протікати у легкій формі

Міжнародні експерти не раз заявляли, що після введення COVID-вакцини можливі випадки, коли людина може захворіти, але хвороба пройде в легкій формі без ускладнень.

Чи потрібно робити щеплення, якщо вже перехворів на COVID-19

МОЗ рекомендував відкласти імунізацію для цієї категорії населення на 6 місяців з моменту одужання (на якийсь період такі пацієнти огороджені від повторного зараження). Але за бажанням людини, щеплення можна буде зробити раніше при наявності достатньої кількості доз вакцини для пріоритетної групи, до якої вона  належить.

Як записатися на вакцинацію від коронавірусу

Попередній запис на вакцинацію від коронавірусу в Україні стартує 1 березня. Записатися можна буде одним з трьох способів: через спеціально створений сайт онлайн, у сімейного лікаря, або по телефону, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію з протидії COVID-19 по телефону 0800602019.

Особам, які потрапляють в групу ризику і повинні бути провакциновані першими, після запису повинні повідомити можливу дату і час проведення щеплення. Ті ж, хто за професійними ознаками або віком до груп ризику не потрапляє, виявляться в листі очікування. Можливу дату проведення щеплення їм повідомлять додатково.

COVID-паспорта

Свідоцтво про вакцинацію не буде обов’язковим до тих пір, поки в Україні буде обмежений доступ до вакцин.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...