Віктор Владиславович Куртєв

Віктор Владиславович Куртєв
Автор Желізняк Олександр в Досьє

Експерт ринку енергетики Віктор Владиславович Куртєв. Народився 5 вересня 1979 с. Криничне Болградського району Одеської області в сім’ї вчених-фізиків.

У 1990 році переїхав жити до Києва. У лютому 1996 року за результатами олімпіади вступив до Київського національного університету ім. Т. Шевченка на спеціальність “Теоретична фізика”. Паралельно з основною спеціальністю вивчав міжнародну економіку і податкове планування на економічному факультеті того ж університету.

Трудову діяльність розпочав на посаді інженера виробничо-технічного відділу в ВАТ “Київенерго”, працював на цьому підприємстві до 2005 року, де трохи пізніше зайняв пост начальника сектора департаменту інформаційних систем виконавчої дирекції ПАТ “Київенерго”. Безпосередньо займався питанням впровадження систем автоматизації Київської ТЕЦ-5 і був співавтором статей на тему автоматизації підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Наступні три роки працював в ДП “НЕК” Укренерго: спочатку на посаді начальника сектора, потім заступника, а після – начальника служби перспективного розвитку. У цей період Віктор Куртєв брав участь в розробці стратегічних планів розвитку енергосистеми України і забезпечення її надійної роботи, виступав співавтором статей з даного питання.

У 2006 році заснував власну групу компаній «Метрополія», а після виходу з Укренерго в 2008 році очолив її.

Сьогодні ГК “Метрополія” – лідер на енергетичному ринку України і найкраща, що реалізувала більше 100 проектів, проектно-інжинірингова група компаній повного циклу в області енергетики. Результати роботи підприємств відображені в проектах державних установ, провідних енергетичних і промислових компаній, в тому числі, Міністерства енергетики та комунальних послуг, Національній комісії регулювання електроенергетики, НЕК “Укренерго”, ДК “Укртрансгаз”, НАК “Нафтогаз України”, ПрАТ “Укрзалізниця” і багатьох Обленерго, металургійних, гірничо-збагачувальних комбінатів, великих інвестиційно-проектних компаній в сфері відновлюваної енергетики та т. п.

У 2017 році Віктор Куртєв разом з групою однодумців-земляків заснував громадську організацію «Центр розвитку Бессарабії», діяльність якої спрямована на збереження культурної спадщини народів регіону, підтримку і реставрацію пам’ятників архітектури, представництво України на міжнародних конкурсах, підтримку спорту і всебічну підтримку талантів.

Віктор Куртєв профінансував створення годинного документального фільму про його рідне село Криничне. Фільм було презентовано в Києві, Одесі, Ізмаїлі, селі Криничне і в Болгарії.

В 2019 Віктор Куртєв брав участь в парламентських виборах по мажоритарному округу №143.

Джерело: Народна Правда