Індексація пенсій в Україні: пенсіонерам повідомили хороші новини

Індексація пенсій в Україні: пенсіонерам повідомили хороші новини
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Кабінет міністрів схвалив проект закону про вдосконалення пенсійного законодавства. Дату щорічної індексації пенсії хочуть затвердити законодавчо.

Loading...

Відповідний проект постанови прийняли на засідання уряду 27 січня.

Проектом акта пропонується:

  • визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня;
  • здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
  • призначати достроково пенсії за віком за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі змінами в організації виробництва і інших умов;
  • призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Відзначимо, з 2014 року не проводиться індексація пенсій військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям та іншим категоріям пенсіонерів. Військовослужбовцям останній перерахунок у зв’язку зі зміною грошового забезпечення проведено в 2018 році, а держслужбовцям і вченим пенсії не перераховувалися з 2008 року.

“Відсутність певної в законі дати індексації не дозволяє забезпечувати сталість пенсійного забезпечення громадян та витрати на його фінансування”, – зазначено в документі.

Як ми вже розповідали раніше, розмір пенсій в Україні до 2030 року скоротиться в 1,5 рази через зростання демографічної кризи.

А також, Кабмін має намір ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році. При цьому із зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...