Люди згорають за кілька днів: новий штам коронавірусу спровокував катастрофу на Закарпатті

Люди згорають за кілька днів: новий штам коронавірусу спровокував катастрофу на Закарпатті
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Епідемія COVID-19 набирає обертів на Закарпатті – реанімації переповнені важкими пацієнтами, зростає смертність. Причин цього відразу кілька: в регіон з Європи потрапив новий штам, люди тижнями ігнорували карантин і масковий режим.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Смертність зростає на Буковині, Прикарпатті, Вінницькій і Закарпатській областях. Обласне керівництво Закарпаття вже запросило для консультації головного санітарного лікаря Віктора Ляшко. В ОДА зазначають, що найбільше пацієнтів госпіталізують зараз в: Ужгороді, Іршавському та Виноградівському районах. Багато хворих і в Берегівському, Рахівському та Тячівському районах.

Лікар обласної інфекційної лікарні на Закарпатті Степан Карабіньош каже, що основною причиною такого різкого погіршення ситуації і високої смертності є мутований вірус COVID-19:

“З Європи пішла друга хвиля захворювання, причому до нас прийшов уже новий штам. Вірус змінився, ми це спостерігаємо зараз. У перші дні після надходження пацієнт начебто ще відчуває себе нормально, він адекватний. А потім настає різке погіршення, сатурація падає до 68% , його переводять в реанімацію, на ШВЛ і все, люди згорають за кілька днів “.

“Я перебуваю в такому хронічному стані втоми. Пам’ятаю, після Нового року ще були свята і в відділенні було всього 12 пацієнтів. Це так мало, що ми не знали що і робити. А потім за кілька днів все відділення заповнилася. Реанімація заповнена на 100 %, та й в звичайних палатах вже немає місць. Медсестрам доводиться виходити додатково. На весь поверх, де постійно перебуває 33-35 хворих, у нас всього дві медсестри. А їм потрібно всім поставити крапельниці, зробити уколи “, – говорить лікар.

Крім того, в лікарні зламалася киснева установка.

Чиновники вважають, що причиною такого спалаху COVID-19 стало сусідство з країнами Європи – Словаччиною, Угорщиною, Чехією. Закарпатті фактично транзитний район: вантажні перевезення з Європи, туристи, іноземці.

“На Новорічні та Різдвяні свята приїжджали заробітчани, можливо, вони також завезли вірус сюди. До того ж закарпатці дуже релігійні, по неділях вони обов’язково ходять до церкви, там мало хто дотримується масочний режим”, – говорить місцевий соціолог Віктор Пащенко.

За словами Пащенка, закарпатці занадто розслабилися після грудня, коли хвороба пішла на спад: “Відчувалося, що люди вже втомилися. Тому в області на Новий рік проводили корпоративи, на Різдво ходили в церкви, в гості, гуляли. Вже ніхто не сприймали локдаун так , як це було навесні. та й малий бізнес сильно постраждав за минулий рік, їм потрібно було заробляти “.

Канцлер Австрії Себастьян Курц виступив за введення загальноєвропейського “зеленого паспорта” (так званого COVID-паспорта ). На його думку, це допоможе відновити нормальне життя в ЄС.

Нагадаємо, в Україну прилетіла вакцина від коронавірусу CoviShield – це спільна розробка Оксфордського університету і британсько-шведської компанії AstraZenecа, яка має потужності для виробництва в Індії. Вакцина CoviShield (від AstraZenecа) перекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я і рекомендована до екстреного використання.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...