У Мінську книгу “Білоруський Донбас” хочуть визнати екстремістською

У Мінську книгу “Білоруський Донбас” хочуть визнати екстремістською
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Мінську експертна комісія з оцінки інформаційних продуктів заявила про ознаки екстремізму в книзі “Білоруський Донбас”. Відзначимо, книга є журналістським розслідуванням участі білорусів у війні на сході України, впливу конфлікту на Білорусь, ролі спецслужб і самого Олександра Лукашенка.

Про це пише “Радіо Свобода”

Нагадаємо, співавтор книги Катерина Андрєєва (яка в 2017-2018 роках була автором проекту Радіо Свобода “Донбасс.Реаліі”) зараз перебуває за ґратами. Її разом з ще однією журналісткою з “Белсат” Дариною Чульцевою засудили до двох років колонії.

Журналісток звинуватили в організації групових дій, які порушили громадський порядок і викликали проблеми в роботі громадського транспорту. Їх затримали під час стріму в Мінську, де силовики розігнали присутніх на місці загибелі Романа Бондаренка.

Журналісту Роману Васюковічу, який привіз книгу білоруських авторів, видану в Україні, загрожує штраф до 1450 рублів за “розповсюдження інформаційної продукції, що закликає до екстремістської діяльності”.

Експертна комісія не уточнила, що саме в книзі містить “ознаки екстремізму”.

Ще один автор книги Ігор Ілляш написав у Фейсбуці, що не отримував висновків експертної комісії про оцінку інформаційної продукції і не знає, в чому виявлений екстремізм.

Ілляш запевняє, що “нічого екстремістського в “Білоруському Донбасі” немає і бути не може, всі ці звинувачення – суцільна нісенітниця”. На його думку, “зараз в Білорусі будь-яка правда, будь-яка незгода прирівнюються до екстремізму”.

Нагадаємо, віце-президент Європейського парламенту Нікола Бір, виступаючи на онлайн-конференції «Солідарність з Білоруссю», висловилася за введення санкцій проти білоруських суддів і прихильників Олександра Лукашенка.

У Білорусі готуються заборонити біло-червоно-білий прапор , що став одним із символів протестів. Генпрокуратура розгляне колективне звернення більше сотні громадян, які, як зазначається, вимагають визнати його екстремістською символікою.

 

 

Джерело: Народна Правда