У Зеленського пояснили, чому брати в борг у МВФ дешевше

У Зеленського пояснили, чому брати в борг у МВФ дешевше
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Угода з Міжнародним валютним фондом про перегляд програми дозволить уряду знизити ставки запозичень на зовнішніх ринках.

Про це в коментарі “РБК-Україна”заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Loading...

За оцінками Устенка, ставка купона зараз може скласти до 7% річних.

“Вийти на ринок запозичення капіталу можна. Але чи варто це робити зараз, якщо ми знаходимося в високому ступеню впевненості, що наша співпраця буде продовжено? Якщо ми вийдемо зараз і позичимо на зовнішньому ринку, значить, ми повинні будемо заплатити на один процентний пункт дорожче , ніж після того, як Україна вийде на раду директорів МВФ”, – додав радник президента.

Устенко звернув увагу, що зараз немає жорсткого навантаження на уряд за частиною зовнішніх виплат. Пікові платежі за держборгом наступають в березні та вересні – на березень запас міцності вже сформований.

Економіст також додав, що внутрішній ринок зараз  кращий:

“По-перше, тому що це гривня. По-друге, це відносно недорогий ресурс. Реальні процентні ставки, за якими Мінфін позичає гроші, не так вже високі. Якщо припустити, що інфляція за підсумками року буде близько 7% – а вони на внутрішньому ринку розміщуються під 11% – реальна ставка буде близько 4%. Це навіть дешевше, ніж те, що можна було б отримати на зовнішніх ринках “.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд «заморозив» транш для України. Справа в тому, що напередодні місія МВФ винесла невтішний вердикт: «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми». Програму фінансової допомоги поки не зупиняють, але найближчим часом грошей Україна не отримає.

Напередодні екс-міністр економіки і нинішній радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна робить все можливе для досягнення домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, щоб в Україні створювалися умови, при яких Кабінет міністрів не зможе вручну знижувати ціни на газ. При цьому кредитори розуміють, що ринок блакитного палива практично монополізований і вразливий.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...